PiS reaguje na konwencję z Tuskiem. Spot o Polsce pod rządami PO

W dniu konwencji PO Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot. Źródło: Twitter/@pisorgpl
W dniu konwencji PO Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot. Źródło: Twitter/@pisorgpl
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot w odpowiedzi na konwencję PO. Partia rządząca pyta w nim o program ugrupowania Donalda Tuska oraz przedstawia swoją wizję, jak będzie wyglądała Polska, gdy PO dojdzie do władzy. W spocie nie zabrakło m.in. wypowiedzi Marka Belki, w którym mówi, że "trzeba będzie podnieść VAT".

W nagraniu PiS pojawiają się poglądy wyrażane m.in. przez szefa PO Donalda Tuska, posłankę Izabeli Leszczyny, wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy Błońskiej czy europosła Marka Belkę. 

PiS pyta jak będzie wyglądała Polska pod rządami PO

"Polacy pytają Platformę Obywatelską..." - widzimy napis, co kontrastuje z głosem Kidawy Błońskiej z jednej z wcześniejszych konwencji, gdy pytała: "gdzie jest program?".

Następnie przywołano wypowiedź Leszczyny, która mówi: "Jak wygramy wybory przedstawimy wszystkie szczegóły", oraz Tuska, który stwierdza: "W Platformie tych stron zapisanych na temat tego, co zrobimy po zwycięstwie, są setki".

W kolejnym ujęciu umieszczono pytania: "Co na tych stronach jest zapisane? Jak będzie wyglądała Polska pod kolejnymi rządami PO?!".

W tym kontekście przywołane są słowa Marka Belki: "Czyli już żeśmy obniżyli podatki dochodowe". Wspominano o lipcowej obniżce PIT decyzją rządu PiS. Pojawia się też fragment wypowiedzi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który ubolewa na ponowną obniżkę podatków. "To będzie trzeba podnieść VAT" - deklarował Belka. 

"Likwidacja 500 plus" i "podwyższenie wieku emerytalnego"

W spocie pojawia się też archiwalna wypowiedź szefa PSL Władysława Kosiniak-Kamysza z czasów koalicji PO-PSL, kiedy toczyła się debata w Sejmie nad podniesieniem wieku emerytalnego. PiS w nagraniu przekonuje, że reforma była elementem programu PO. 

- Chcemy, aby Rosja była ważnym partnerem Polski - przekonywał Tusk dekadę temu, co odnotowano w filmiku partii rządzącej. Inne zamieszczone w nagraniu wypowiedzi Tuska dotyczą programu 500 plus, na który miało nie być środków w budżecie. "Program ten nie poprawił jakości życia" - stwierdza Leszczyna. 

"Oto prawdziwy program PO! Czy takiej Polski chcemy?!" - podsumowali autorzy spotu PiS. 


MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka