To posiada Andrzej Duda. Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe prezydenta

W poniedziałek przez Sąd Najwyższy zostało opublikowane oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2021 r. Źródło: Grzegorz Jakubowski/KPRP
W poniedziałek przez Sąd Najwyższy zostało opublikowane oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2021 r. Źródło: Grzegorz Jakubowski/KPRP
W poniedziałek Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2021 r. Jak wynika z niego, prezydent posiada ponad 300-metrową działkę, 30 tys. zł oszczędności oraz jest współwłaścicielem dwóch mieszkań.

Oświadczenie majątkowe prezydenta za ubiegły rok datowane jest na 29 marca. Dokument ten został opublikowany na stronie Sądu Najwyższego w minioną środę. Zgodnie z przepisami oświadczenie majątkowe głowy państwa trafia do Pierwszego Prezesa SN.

Andrzej Duda wraz z żoną posiada dwa mieszkania

Z dokumentu wynika, że Andrzej Duda wraz z żoną posiadają dwa mieszkania o powierzchni 79 m2 i 132 m2. Prezydent jest też właścicielem 325 metrowej działki, która należy do majątku odrębnego.

Prezydent zgromadził na rachunkach bankowych 30 tys. zł i 100 euro oszczędności. W oświadczeniu prezydenta widnieją akcje spółki Skotan o wartości ok 60 tys. zł oraz 29 tys. zł w polisie ubezpieczeniowej w III filarze.

Kredyt hipoteczny na 497 tys. zł

Jak wynika z oświadczenia, Andrzej Duda ma rachunek karty kredytowej z limitem do 20 tys. zł, obecnie bez zadłużenia. Do zobowiązań prezydenta należy też kredyt hipoteczny w wysokości 497 tys. zł przeznaczony na zakup mieszkania. W ubiegłym roku Andrzej Duda zarobił 281 tys. 991 zł brutto z tytułu uposażenia prezydenta.

Jako pierwszy informacje o oświadczeniu majątkowym prezydenta Dudy podał TVN24.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka