Czarnek: Wstydzę się za to, co mówił Tusk

Tegoroczne matury wypadły lepiej niż zeszłoroczne, ponieważ to był rok stacjonarny - uważa minister Czarnek. Fot. gov.pl
Tegoroczne matury wypadły lepiej niż zeszłoroczne, ponieważ to był rok stacjonarny - uważa minister Czarnek. Fot. gov.pl
- Jedyny program PO to pucz, zamach stanu i łamanie przepisów prawa - ocenił we wtorek w PR24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Ktoś, kto nawołuje do praworządności, a sam mówi, że będzie łamał przepisy, nie zasługuje na poparcie - dodał odnosząc się do słów lidera PO Donalda Tuska.

Czarnek: Tusk będzie robił pucz, jakiś zamach stanu

Zapytany o wystąpienie lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska na sobotniej konwencji w Radomiu Czarnek zaznaczył, że "wstydził się za to, co on mówił".

- Człowiek, który jest szefem partii opozycyjnej, jedyny program, jaki przedstawia jest taki, że jeśli nie wygra wyborów w sposób demokratyczny, to będzie gromadził ludzi na ulicach - czyli będzie robił pucz, jakiś zamach stanu - a jeśli wygra wybory to pierwszą rzeczą jaką zrobi, to złamie prawo i wyrzuci z gmachu Narodowego Banku Polskiego prezesa Glapińskiego, który rzekomo, według niego, jest wybrany nielegalnie, chociaż został wskazany przez prezydenta i wybrany przez demokratyczną większość - stwierdził.

Tusk: Jestem chrześcijaninem; wierzysz w Boga, nie możesz głosować na PiS

Zdaniem Czarnka oznacza to, że "jedyny program PO to pucz, zamach stanu i łamanie przepisów prawa". - Jeżeli ktoś, kto mieni się być człowiekiem, który nawołuje do praworządności w Polsce - jakoby w Polsce rzekomo nie było praworządności - który skarży, donosi na Polskę i Polaków za granicą permanentnie, że jest niepraworządna, a sam na publicznym wiecu mówi, że będzie łamał przepisy prawa, to jest ktoś, kto w moim przekonaniu nie zasługuje na poparcie Polaków - zastrzegł.

Dodał, że nawet portal Onet ocenił wystąpienie Tuska jako "40 minut ataku na PiS". - Krótko mówiąc: wielka pustka programowa PO, co też nie jest dziwne - ocenił Czarnek.

Minister edukacji i nauki podkreślił, że od 2015 r. Polacy widzą "politykę czynów i konkretnych reform programowych, które były wdrażane". - Programy społeczne, programy gospodarcze, programy infrastrukturalne, które przyniosły kompletne zmiany w Polsce - mówił. Dlatego - jak wyjaśnił - Polacy nie dadzą się nabrać drugi raz na "tanie chwyty".

Matura 2022 wypadła lepiej

Czarnek podkreślił, że choć "matura w każdym roku jest inna, bo inne są zadania i poziom trudności", to tegoroczne matury wypadły lepiej niż zeszłoroczne.

- Przewidywaliśmy to z dwóch powodów. Po pierwsze, to był rok stacjonarny. Maturzyści przygotowywali się do matur w szkołach, wraz ze swoimi nauczycielami, w normalnym trybie stacjonarnym. A wiemy, że poprzedni rok to był rok w większości w trybie zdalnym i, siłą rzeczy, to przygotowywanie się do matur spoczywało głównie na samych uczniach i ewentualnie korepetytorach - ocenił.

Zdaniem ministra edukacji i nauki, ten rok "był łatwiejszy pod tym względem". - Myślę, że to zaważyło na tym, że te matury wypadły lepiej - zastrzegł.

Przypomniał, że tegoroczne matury odbywały się według reguł ustanowionych 16 grudnia 2020 r., które ograniczały zakres materiału koniecznego do zdania matury ze względu na pandemię koronawirusa i naukę zdalną. - Z tego powodu ten wynik jest inny niż dwa lata temu, ale lepszy niż rok temu - dodał.

Zapytany o to, czy we wrześniu uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej, Czarnek zastrzegł, że jest przekonany o tym, że tak właśnie będzie.


ja

Czytaj także:

Gubernator Kaliningradu wściekły na słowa Dudy. Chce dać prezydentowi Polski mapę

Koszty leczenia pacjentów w Polsce. Za terapie dla 100 osób można by leczyć 57 tys. innych

Prezydent o słowach Jourovej: Odbieram to jako czysto polityczny atak na Polskę

Putin zarządził pauzę operacyjną? Ukraińcy używają nowej broni na froncieLubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo