"Wielka Woda" już jesienią na Netflix. Serial inspirowany powodzią tysiąclecia

"Wielka Woda" już jesienią na Netflix. Źródło: Filmweb
"Wielka Woda" już jesienią na Netflix. Źródło: Filmweb
W sieci pojawił się zwiastun polskiego serialu "Wielka Woda". Produkcja Netfliksa inspirowana jest powodzią tysiąclecia we Wrocławiu, która miała miejsce w 1997 roku. Za reżyserie odpowiadają Jan Holoubka i Bartłomiej Ignaciuk. Natomiast w rolach głównych wystąpią Ireneusz Czop, Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt. Premiera na Netliksie planowana jest jesienią tego roku.

Serial opowiadać będzie historię wykwalifikowanej hydrolożki, Jaśminy Tremer (w tej roli Agnieszka Żulewska), która zostaje ściągnięta do Wrocławia w lipcu 1997 roku w związku ze zbliżającą się wielką falą powodziową. Ma ona za zadanie znaleźć rozwiązanie, które ochroni miasto przed szkodami. Oprócz tego, że będzie musiała sobie poradzić z żywiołem, to również z biurokracją i mętną przeszłością. 


Kto wystąpi w serialu?

Oprócz wspomnianej Agnieszki Żulewskiej na ekranie pojawią się również Tomasz Schuchardt, który wcieli się w rolę urzędnika, wychowującego samotnie nastoletnią córkę oraz Ireneusz Czop jako Andrzej Rębacz - walczący o to, aby wał przeciwpowodziowy w pobliżu jego rodzinnej wsi nie został zniszczony.

W głównej obsadzie serialu znaleźli się również: Anna Dymna, Blanka Kot, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki oraz Jerzy Trela. 

Natomiast w pozostałych rolach zobaczymy: Jacka Belera, Klarę Bielawkę, Lecha Dyblika, Romana Gancarczyka, Łukasza Garlickiego, Łukasza Lewandowskiego, Leszka Lichotę, Marię Maj, Adama Nawojczyka, Martę Nieradkiewicz, Katarzynę Pośpiech, Piotra Roguckiego, Tomasza Sapryka, Katarzynę Pośpiech, Dariusza Toczka, Piotra Trojana i Grzegorza Warchoła.

"Wielka Woda" już jesienią na platformie Netflix

Za reżyserię "Wielkiej Wody", która trafi na platformę Netflix jesienią 2022 roku odpowiedzialni są Jan Holoubka i Bartłomiej Ignaciuk, autorami scenariusz byli natomiast Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. Pomysłodawczynią i producentką serialu jest Anna Kępińska, producentem liniowym - Jacek Dąbrowski-Udziela. Firma Telemark odpowiada natomiast za produkcje wykonawczą. 

W zeszłym roku Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netfliksie mówiła, że "szczególnie cieszy nas, że tak ważne dla wrocławian i Polaków wydarzenia, zainspirowały wybitnych twórców do stworzenia nowego serialu dla Netflix, a fragmenty naszej historii i kultury dotrą oraz będą intrygować widzów na całym świecie".

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura