Polski piłkarz ma podpisać kontrakt po przejściu testów medycznych. fot. PAP/DPA
Polski piłkarz ma podpisać kontrakt po przejściu testów medycznych. fot. PAP/DPA

Lewandowski przerywa milczenie po transferze. "Z obu stron były niepotrzebne rzeczy"

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Występujący dotychczas w Bayernie Monachium Robert Lewandowski, który przechodzi do Barcelony, przyznał, że zaczął już uczyć się języka hiszpańskiego. "Mój cel jest bardzo jasny, być z Barcą i zdobywać tytuły!" - dodał polski piłkarz w rozmowie z "Bildem".

Lewandowski: Mój cel jest jasny. Chcę zdobywać z Barceloną tytuły

"Barcelona miała problemy w zeszłym sezonie. Ale klub ma niesamowity potencjał i przeprowadza teraz dobre transfery. Myślę, że jest na dobrej drodze, aby wrócić (na szczyt - PAP). Mój cel jest bardzo jasny, być z Barcą i zdobywać tytuły!" – powiedział Lewandowski o swoim nowym klubie.

Jak zaznaczył, uczy się już języka, ale musi szybko robić postępy. "Zacząłem już uczyć się hiszpańskiego. Ale zdecydowanie muszę teraz trochę bardziej wcisnąć gaz".

Lewandowski: Xavi ma plan, jak przywrócić Barcelonę na szczyt

Lewandowski, który w sierpniu skończy 34 lata, podkreślił, że dobrze dogaduje się ze swoim nowym trenerem - Xavim. Zresztą obaj spotkali się w Hiszpanii, gdy Polak przebywał tam na wakacjach. Jak podkreślały media, od razu w ich relacjach czuć było "dobrą chemię".

"Xavi powiedział mi, że dobrze nam się będzie razem pracować i możemy wiele osiągnąć. Ma jasny plan, jak przywrócić Barcelonę na szczyt" - stwierdził Lewandowski w wywiadzie dla "Bilda".

Lewandowski: Było wiele fałszywych plotek

Polski napastnik już 30 maja, na zgrupowaniu reprezentacji Polski, powiedział, że jego historia z Bayernem dobiegła końca. W monachijskim klubie występował od 2014 roku.

"Minęło tutaj osiem wspaniałych lat. Mam więc nadzieję, że z pewnym dystansem zapomnimy o tym, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach. Z obu stron były niepotrzebne rzeczy" - przyznał teraz Lewandowski.

"Znam biznes, wiem, co zostało powiedziane i napisane. Wiele było niepotrzebnych, fałszywych plotek" - dodał, zaznaczając, że być może "musiały się wydarzyć pewne rzeczy, aby zmiana (klubu - PAP) była w końcu możliwa".

W sobotę Barcelona potwierdziła, że porozumiała się z Bayernem w sprawie transferu. Wcześniej taką informację przekazał też mistrz Niemiec. Polski piłkarz ma podpisać kontrakt po przejściu testów medycznych i wówczas nastąpi zawarcie pisemnej umowy między klubami. 

Czytaj dalej:

SW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport