Zdjęcie szefa MON. Błaszczak nie zastosował się do własnego polecenia?

Czołg Abrams i charakterystyczna wieża ciśnień w Biedrusku. Fot. Twitter/MON
Czołg Abrams i charakterystyczna wieża ciśnień w Biedrusku. Fot. Twitter/MON
Apeluję, aby w mediach społecznościowych nie publikować zdjęć, na których widać przemieszczanie się lub rozmieszczenie wojska - mówił we wtorek w Polskim Radiu 24 wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak. Tymczasem na swoim Twitterze minister zamieścił takie zdjęcie czołgu Abrams, które umożliwia jego lokalizację.

Błaszczak apeluje o niepokazywanie zdjęć wojska

- Tego rodzaju sprawy, jak pokazywanie rozmieszczenia wojska jest niebezpieczne i stanowi realne zagrożenie. Apeluję do wszystkich tych, którzy zastanawiają się, czy warto. Otóż nie, proszę państwa, nie warto pokazywać. W mediach społecznościowych proszę nie publikować takich zdjęć - mówił Błaszczak.

- Tak jak nie jest roztropne publikowanie swoich zdjęć prywatnych, tak nie jest roztropne, a jest wręcz groźne publikowanie zdjęć, na których pokazywane jest rozmieszczenia wojska - dodał.

Przyznał że publikowanie takich zdjęć to może być niefrasobliwość. - Ale też nie można wykluczyć złej woli, nie można wykluczyć tego, że Rosja posługuje się ludźmi, którzy świadomie bądź nie działają na jej rzecz - zaznaczył Błaszczak.

Zobacz: Czarnek stawia ultimatum Tuskowi. Chodzi o słowa o "jedzeniu mniej"

Na Twitterze MON zdjęcie, po którym można zlokalizować Abramsa

Tymczasem, jak zauważył bloger Salonu24 Stary Wiarus, Błaszczak sam pokazał, gdzie przewieziono nowo zakupione Abramsy. Wskazuje na to wieża, którą widać na jednej z fotografii.

"Zdjęcie umieszczone na Twitterze przez min. Błaszczaka pozwala na geolokację miejsca garażowania nowo dostarczonych Abramsów z dokładnością do pół metra przy pomocy Google Maps" - zauważył bloger. 

Rzeczywiście, charakterystyczna budowla wskazuje, że fotografię zrobiono w Biedrusku pod Poznaniem. Jest tam jednostka wojskowa i poligon. Zresztą szef MON sam oświadczył, że pierwsze z 28 czołgów Abrams dotarły do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, które znajduje się w Poznaniu.

ja

Czytaj także:


Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo