Kabaret Neo-Nówka atakuje rząd w swoim skeczu

Kabaret Neo-Nówka w nowej wersji skeczu "Wigilia" skrytykował m. in. polski rząd. (fot. YouTube/Neo-Nówka)
Kabaret Neo-Nówka w nowej wersji skeczu "Wigilia" skrytykował m. in. polski rząd. (fot. YouTube/Neo-Nówka)
Podczas Festiwalu Kabaretu w Koszalinie wystąpił m. in. kabaret Neo-Nówka, który zaprezentował nową wersję swojego skeczu pt. "Wigilia". Jedna z postaci ostro krytykowała polski rząd oraz wyborców PiS. Wśród internautów pojawiło się sporo krytyki w stronę artystów. Jest również wiele osób, którym ten rodzaj satyry się spodobał. Występ skomentowali również politycy Koalicji Obywatelskiej.

Neo-Nówka z nową wersją skeczu "Wigilia"

W skeczu "Wigilia 2022" aktorzy wcielili się w rolę przedstawicieli trzech pokoleń - dziadka, ojca i syna. Postacie rozmawiały przy wigilijnym stole. Wypowiedzi ojca sugerują, że jest on wyborcą PiS, który ogląda jedynie telewizję publiczną oraz popiera wszystkie decyzje rządu. Poglądy te konfrontuje z rzeczywistością jego syn.

Skecz ten opublikowano również na oficjalnym kanale Neo-Nówki.

Kabaret kontra rząd

— 19:30, jedyne prawdziwe treści — mówi postać ojca. 

— Żyjesz w kokonie informacyjnym. Nie docierają do ciebie żadne zewnętrzne treści. Jesteś ukierunkowany tylko na jedno. Jesteś taki pożyteczny idiota, oni cie tak w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. Oni się bawią, kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe, 2 mld na tępą propagandę w TVP, do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz ile za te miliony można by dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d****. Później siedzą takie leszcze, jak ty, a oni się za nasze bawią. (...) Ty cały czas masz jakiś wrogów. Co dzień boisz się jakiegoś wroga, to Niemcy, to Francuzi, to Żydzi, to Norwegowie, to nauczyciele, kobiety, LGBT. Najbardziej to się boisz gejów. A nic ci nie przeszkadza, że rząd cie r**** codziennie — odpowiada mu syn.

— Wiesz od czego tam (w Rosji - przyp. red.) się zaczęło? Najpierw Putin ograniczył Trybunał Konstytucyjny, później wolne media, później wolne sądy, później przez tępą, codzienną propagandę w telewizji publicznej robił takich ludzi jak ty — kontynuował aktor.

Politycy komentują występ kabaretu

W mediach społecznościowych pojawiły się również komentarze ze strony polityków opozycji.

— Władza, która walczy z kabaretem jest nie tylko śmieszna, ale i skończona... — skomentował poseł KO Marcin Kierwiński.

— Dzisiaj w kabarecie wystarczy na serio powiedzieć, jak jest — twierdzi Maciej Lasek z KO.


RB

Zobacz: 

Pierwszy transport zboża z portu w Odessie od wybuchu wojny

Maciej Stuhr na jednej scenie ze Stingiem. "Myślę, że nieprzypadkowo się tam znalazłem"

Oryginalny sposób Niemców na kryzys energetyczny. Światła będą wyłączane

Lubię to! Skomentuj157 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura