Nie żyje Olga Kachura "Korsa". Rosyjska żołnierka zginęła z rąk Ukraińców

3 sierpnia zginęła słynna rosyjska żołnierka Olga Kachura "Korsa". (fot. Twitter)
3 sierpnia zginęła słynna rosyjska żołnierka Olga Kachura "Korsa". (fot. Twitter)
Ukraińscy żołnierze zabili rosyjską pułkownik i dowódcę artylerii Olgę Kachurę (Kaczurę), jedną z założycieli milicji w tzw. Donieckiej Republice Ludowej. Ciążył na niej zaoczny wyrok za zdradę kraju.

Olga Kachura "Korsa" nie żyje

3 sierpnia Ukraińcy zabili Olgę Kachurę, znaną także jako "Korsa". Kobieta była rosyjską żołnierką i współzałożycielką milicji w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej.

— Dzisiaj jest czarny dzień dla Gorłówki i republiki. Zginęła tragicznie odważna i mądra kobieta, która stała u początków Milicji Ludowej Donieckiej Republiki Ludowej. Kachura Olga Siergiejewna, zwycięska i niezachwiana "Korsa"! Pułkownik gwardii, dowódca dywizji artylerii rakietowej, Honorowa Obywatelka Gorłówki – wszystkie te tytuły, ludzka miłość i szacunek jej kolegów to tylko niewielka część jej zasług — napisał na Telegramie burmistrz Gorłówki Iwan Prichodko.

Kariera Kachury

"Korsa" przed powstaniem DRL służyła w ukraińskiej policji. W 2011 roku przeszła na emeryturę jako podpułkownik. 

W czasie wojny między Rosją a Ukrainą w 2014 roku była jedną z założycielek milicji w Donieckiej Republice Ludowej. Szybko awansowała na pułkownika walcząc razem z bojownikiem Igorem Biezlerem. Przez ostatnie osiem lat była dowódcą jednostki artylerzystów Grad MLRS.

— Dopuściła się zdrady stanu i została skazana zaocznie przez sąd ukraiński na 12 lat — donoszą ukraińskie źródła.

Rosyjski korespondent wojenny Aleksander Sładkow podał, że samochód, którym podróżowała "Korsa" ostrzelano w pobliżu wsi Wierchnetoreckoje.


RB

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj70 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka