Biedronka znalazła sposób na zakaz handlu. Nieoficjalnie: sklepy otwarte już w niedzielę

Biedronka będzie otwarta w niedziele. Źródło: commons.wikimedia.org
Biedronka będzie otwarta w niedziele. Źródło: commons.wikimedia.org
Sklepy spożywcze, które funkcjonują jako m.in. placówki pocztowe to jeden ze sposobów omijania zakazu handlu w niedziele. Podobne plany ma również Biedronka. Jak donoszą związkowcy, setki sklepów portugalskiego konsorcjum mają się otworzyć już w najbliższą niedzielę. Sklepy mają funkcjonować jako placówki medyczne lub czytelnie.

Biedronki otwarte w niedziele?

Portal Radia Poznań donosi, że już w najbliższą niedzielę mają otworzyć się setki sklepów sieci Biedronka. Z przekazanych informacji wynika, że mają one działać jako placówki medyczne lub jako czytelnie.

W rozmowie z Radiem Poznań przewodniczący "Solidarności" w sieci Biedronka Piotr Adamczak powiedział, że "mamy informacje, iż jest to przesądzone". 

— Pracownicy i kierownicy sklepów do nas dzwonią i przekazują nam informacje, które oni otrzymują za pomocą SMS-ów lub mailowej poczty służbowej. Pojawiały się też firmy zewnętrzne, które instalowały jakieś łącza w sklepach dla tych "placówek medycznych". To jest już pewne, bo takie wytyczne kierownicy sklepów dostali, że mają planować ludzi do pracy na pierwszą niedzielę sierpnia — dodał.

Pracownicy Biedronki potwierdzają 

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" informacje jakoby Biedronka miała być otwarta w niedzielę potwierdził jeden z pracowników Biedronki w Bydgoszczy. 

– Zostaliśmy poinformowani, już mamy potwierdzenie od kierownika. Od najbliższej niedzieli - 7 sierpnia - mamy normalnie pracować. W poniedziałek usłyszeliśmy tę informację. Dotychczasowy grafik na sierpień nie uwzględniał niedziel, teraz ten grafik jest zmieniany. Niedzielna zmiana ma przyjść do pracy na 12 godzin - mówi rozmówca "Gazety Wyborczej".

Dodajmy, że Biedronka na razie nie potwierdziła tych informacji. 

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka