Donald Tusk komentuje wywiad Kaczyńskiego. "Wyciąga nas właśnie z Unii"

Donald Tusk skomentował ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Sieci". (fot. Flickr)
Donald Tusk skomentował ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla "Sieci". (fot. Flickr)
Donald Tusk swoim wpisem na Twitterze skomentował ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego. Odniósł się on również do słów sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, który wspominał o odpowiedzeniu UE "ogniem zaporowym". — Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka. Wszyscy zwolennicy Unii muszą to wreszcie zrozumieć — napisał na Twitterze Tusk.

Tusk o zachowaniu Kaczyńskiego

– Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka. Wszyscy zwolennicy Unii muszą to wreszcie zrozumieć. Słowa PiS o armatach i ogniu zaporowym przeciw Brukseli brzmią groteskowo, ale, wierzcie mi, tu już nie ma się z czego śmiać — napisał we wtorek Tusk na Twitterze.

Kaczyński w wywiadzie dla "Sieci"

Jarosław Kaczyński w swoim wywiadzie dla "Sieci" wspomniał o podjęciu "działań nadzwyczajnych" wobec Unii Europejskiej. Przekonywał, że ustępstwa Polski "poszły za daleko".

— Musimy podjąć działania, które obniżą koszt energii. Jest kryzys, wojna, to warunki w pełni uzasadniające podjęcie działań nadzwyczajnych. Skoro w tym obszarze Komisja Europejska nie wypełnia swoich zobowiązań wobec Polski, to my nie mamy powodów wykonywać swoich zobowiązań wobec Unii Europejskiej. To były jednak umowy i uzgodnienia działające w obie strony — mówił Kaczyński. Dodał, że nie chodzi mu o "niepłacenie składki członkowskiej", ale o "inne działania i przedsięwzięcia".

"Ogień zaporowy"

Do słów prezesa odniósł się w radiowej Jedynce sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

— Liczymy na opamiętanie się Unii Europejskiej, ale to już jest myślenie życzeniowe, będziemy stosowali taktykę "ząb za ząb" — mówił Sobolewski. Dodał także, że polski rząd "nie chce wychodzić z Unii, ale ją reformować".

— Jeśli byłaby próba zablokowania wypłaty Polsce głównej części z funduszy europejskich i Komisja Europejska próbowałaby nas docisnąć do ściany, to nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć wszystkie armaty, które są w naszym arsenale i odpowiedzieć ogniem zaporowym — tłumaczył Sobolewski.


RB

Czytaj dalej:

Olaf Scholz w poważnych tarapatach. Afera podatkowa może pogrążyć kanclerza Niemiec

SBU zlikwidowała płatnych zabójców. Zginąć miały kluczowe dla Ukrainy postaci

Stało się, podwyżka obowiązkowej opłaty już pewna. Odczuje ją każdy Polak

Polacy i aktywność fizyczna. Dane nie wystawiają nam laurki

Szpiegowo miało służyć uchodźcom. Teraz pojawiło się mnóstwo wątpliwości

Lubię to! Skomentuj148 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka