Jest nowa decyzja Morawieckiego po wypadku w Chorwacji. Kierowcy muszą się dostosować

Premier ogłasza nową decyzję po wypadku w Chorwacji. Źródło: PAP/Mateusz Marek
Premier ogłasza nową decyzję po wypadku w Chorwacji. Źródło: PAP/Mateusz Marek
– Nastąpi intensyfikacja kontroli wszystkich pojazdów, które mogą stwarzać zagrożenie na drodze – ogłosił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej w MOP Brwinów Północ. Decyzja ta ma związek z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, w którym zginęło 12 osób.

Podczas środowej konferencji prasowej w MOP Brwinów Północ premierowi towarzyszył Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego. 

Premier Mateusz Morawiecki polecił Inspekcji Transportu Drogowego zintensyfikowanie wszystkich weryfikacji sprawności pojazdów, zwłaszcza autokarów, którymi dzieci wyjeżdżają na wakacje, kolonie i obozy. 

- Ten wypadek (polskiego autokaru w Chorwacji - red.) przypomniał nam, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym – ocenił szef rządu. 

3 mln na bezpieczeństwo w ruchu drogowym 

Premier poinformował również o przeznaczeniu 3 mld złotych na dodatkowe sygnalizacje świetlne, ronda, pasy, chodniki, na doświetlanie przejść i wiele innych inwestycji, które zwiększają bezpieczeństwo. Bo jak tłumaczył, "bezpieczeństwo w ruchu drogowym to dobra infrastruktura drogowa".

Mówiąc o samym wypadku w Chorwacji stwierdził, że "wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem". - Niestety do chwili obecnej nie mamy jeszcze w pełni potwierdzonych wszystkich przyczyn związanych z tym wypadkiem, ale wiele wskazuje na to, że pojazd był sprawny - podał. 

Rząd robi wszystko, żeby poszkodowani wrócili do Polski 

- Chciałbym przekazać najgłębsze wyrazy współczucia wszystkim członkom rodzin osób, które zmarły i podziękować także służbom, które bardzo mocno zaangażowały się - powiedział.

Wskazał też, że polski rząd robi wszystko, aby osoby, które zostały poszkodowane w wypadku w Chorwacji mogły wrócić do Polski i odbyć leczenie. - Te oczywiście z nich, dla których taka podróż nie jest żadnym zagrożeniem dla zdrowia - zaznaczył Morawiecki.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka