Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje do Albanii. Co oferuje ten kraj? (fot. Flickr/godaj godaj)
Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na wakacje do Albanii. Co oferuje ten kraj? (fot. Flickr/godaj godaj)

Albania coraz popularniejszym kierunkiem na wakacje wśród Polaków

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 54
Albania staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem Polaków podczas wakacji. W kraju panuje śródziemnomorski klimat, urokliwe plaże i zatoki oraz wiele atrakcji turystycznych. Dodatkowo oferty wakacji w Albanii można znaleźć w naprawdę przystępnej cenie.

Uroki Albanii

W Albanii spotkać można sporo śladów po komunistycznym okresie tego kraju. Objawia się to m. in. w architekturze, transporcie (m. in pociągi bez okien i drzwi) czy wszechobecnych starych mercedesach.


Dziś kraj ten jest rozwijającym się, bezpiecznym miejscem, w którym nie brakuje atrakcji turystycznych. Ponadto do czynienia tam mamy z atrakcyjnym dla Europejczyków poziomem cen. Dodatkową zachętą jest oczywiście klimat, który oferuje 290 słonecznych dni w roku.

Ludzie w Albanii

Albańczycy są niezwykle rozmowni. Na ulicach tłocznej Tirany dostrzec można, że mieszkańcy tego kraju komunikację międzyludzką opanowali do perfekcji. Dodatkowo, lubują się oni we włoskim stylu życia – picie dużej ilości kawy, kibicowanie piłce nożnej, czy żywa gestykulacja to coś, z czym podczas pobytu w Albanii mieć będziemy do czynienia na co dzień.

Albania – ceny

Jeśli szukamy taniego noclegu w Albanii, ceny zaczynają się nawet od 37 złotych za noc w jednoosobowym pokoju. Jeśli planujemy pobyt w hotelu, za dobę w trzygwiazdkowym hotelu zapłacimy od 180 do 400 złotych.

Koszt jedzenia w albańskich restauracjach również jest atrakcyjny dla kieszeni Europejczyków. Ceny obiadów zaczynają się od około 20 złotych, choć da się znaleźć dania, za zapłacimy jeszcze mniej.

Za butelkę piwa zapłacimy w Albanii około 3-4 złotych. Ceny win w marketach zaczynają się od około 20 złotych, lecz można je również kupić od rolników i zapłacić około 10 złotych.

Podsumowując, Albania dysponuje ogromnym potencjałem turystycznym i z pewnością w ciągu najbliższych lat stanie się jeszcze bardziej popularnym kierunkiem wśród Europejczyków, chcących spędzić lato w nieco tańszym (choć wcale nie mniej urokliwym i bogatym w atrakcje) miejscu.


RB

Czytaj dalej:

Samolot z poszkodowanymi w wypadku autokaru w Chorwacji już w Polsce

Z Odry wyłowiono tysiące śniętych ryb. "Przestępstwo i zbrodnia na ekosystemie rzeki"

Dziennikarz TVP3 Wrocław doznał udaru mózgu. Jest w ciężkim stanie

Jest nowa decyzja Morawieckiego po wypadku w Chorwacji. Kierowcy muszą się dostosować

Jak Polska zareaguje na brak wypłat z KPO? Tajemnicza wypowiedź o "planie B"

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj54 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo