Samolot z poszkodowanymi w wypadku autokaru w Chorwacji już w Polsce

Na Okęciu wylądował samolot z poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji. Źródło: PAP/Marcin Obara
Na Okęciu wylądował samolot z poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji. Źródło: PAP/Marcin Obara
Wojskowy samolot z 10 osobami poszkodowanymi w wypadku w Chorwacji wylądował w Warszawie na Okęciu.

Dokąd trafią w Polsce poszkodowani?

Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego prof. Robert Gałązkowski powiedział PAP, że część pacjentów z Warszawy zostanie rozwieziona karetkami do szpitali w woj. mazowieckim i łódzkim. Pozostałą część pacjentów samolot transportuje do Poznania. Dodał, że stamtąd, również ambulansami, odbiorą poszkodowanych i przetransportują do szpitali na terenie woj. wielkopolskiego.

Pytany o to, czy w transport zaangażowane będą śmigłowce, odparł: "Stan pacjentów jest na tyle stabilny, że nie ma takiej potrzeby".

Odnosząc się do pytania o to, kiedy skończy się akcja ściągania pacjentów do Polski z Chorwacji powiedział, że trudno jest podać dokładną datę.

– Tu raczej nie będzie nacisku na szybkość, tylko bardziej w oparciu o stan pacjenta te decyzje będą podejmowane, bo to są już pacjenci - ci, którzy zostali - których trzeba ostrożnie, nie szybko, tylko bezpiecznie przede wszystkim (sprowadzić - przyp.) – podkreślił prof. Gałązkowski.

Polska wysłała samolot po poszkodowanych w wypadku 

W środę o godz. 10 z warszawskiego lotniska na Okęciu do Zagrzebia wystartowała wojskowa Casa z personelem medycznym na pokładzie, by zabrać pacjentów.

Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę 6 sierpnia nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie - przekazała policja. W wypadku zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorie.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości