Kukiz nie wytrzymał. Ostro zareagował, gdy przeczytał o sobie "szmata"

Paweł Kukiz odpowiedział na wyzwisko internautki. Fot. kadr TVN24
Paweł Kukiz odpowiedział na wyzwisko internautki. Fot. kadr TVN24
Internautka Monika Mesuret nazwała Pawła Kukiza wulgarnie "szmatą" w związku z doniesieniami o potencjalnym starcie muzyka z list PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Hejterce mocno oberwało się od posła, współpracującego ze Zjednoczoną Prawicą.

- Kukiz twierdzi, że dostał już propozycje startu list PiSu. Niech idzie. Szmata - napisała Monika Mesuret, była pracownica Agory, która prowadziła w sieci profil "Polska Racjonalna" w stylu "Soku z Buraka".  

Poszło o słowo "szmata"

Na odpowiedź za obraźliwe stwierdzenie internauci nie musieli długo czekać. - Pod tweetem podpisywać się nie trzeba, bo nazwisko jest przy avatarze ale skoro już, to zapytam: Szmata to Pani panieńskie nazwisko czy ksywka z liceum? - pytał Paweł Kukiz. 

  

Czytaj: 

Popularna platforma streamingowa w tarapatach. Skargi do UOKiK za awarie w transmisjach

Nieoficjalnie: wybuchy na Białorusi. Wybrano dogodny cel

Skażona Odra. Mnóstwo śniętych ryb również po niemieckiej stronie granicy

Kukiz obiektem zmasowanej krytyki i hejtu

Kukiz od ponad roku jest powszechnie wyśmiewany i wyzywany w kręgach polityków i wyborców opozycji. Powodem było nawiązanie współpracy koalicyjnej Kukiz'15 ze Zjednoczoną Prawicą. Na Kukizie suchej nitki nie zostawiali m.in. Donald Tusk, Radosław Sikorski i Borys Budka. 

Internauci, sympatyzujący z opozycją codziennie wypominają te słowa muzyka sprzed lat: "Jak zostanę politykiem to naplujcie mi w ryj i mówcie do mnie szmato". Cytat stał się jednak popularny po zawiązaniu koalicji Kukiz'15 z PiS w lipcu 2021 roku.

Innym przykładem zdrady dla wyborców opozycji była postawa radnego Wojciecha Kałuży, który startował jako lider listy Koalicji Obywatelskiej, po czym dogadał się z PiS, dzięki czemu partia Jarosława Kaczyńskiego po wyborach samorządowych uzyskała większość w śląskim sejmiku. 

GWLubię to! Skomentuj105 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka