Leszczyna wie, co zrobić, by popłynęły środki z KPO: PO musi przejąć władzę

Izabela Leszczyna w programie "Rzecz o polityce".
Izabela Leszczyna w programie "Rzecz o polityce".
Zdaniem Izabeli Leszczyny, tylko powrót PO do władzy gwarantuje odblokowanie przez Komisję Europejską miliardów złotych na rozwój polskiej gospodarki. Posłanka opozycji krytykowała obóz rządzący w audycji "Rzeczpospolitej".

- Rząd PiS powinien od dawna zapewnić niezależność sądom i wtedy pieniądze z KPO popłyną. Mowa o miliardach euro. Trzeba przyjąć warunki, na które umówił się Mateusz Morawiecki z KE - sugerowała w wywiadzie Izabela Leszczyna.  

Zobacz: 

Trzy kroki PO do zwalczenia inflacji 

- Wzmocnimy złotego, jeśli NBP wyemituje obligacje antydrorzyźniane, co powstrzyma inflację. Trzeba wreszcie zainwestować w transformację energetyczną. To są trzy podstawowe warunki, żeby Polska sobie poradziła w bardzo trudnej, zewnętrznej sytuacji - opisywała prawdopodobna kandydatka opozycji na ministra finansów w przyszłym rządzie, jeśli PO przejmie władzę. 

- PiS nie chce i nie potrafi tego zrobić, dlatego trzeba odsunąć go od władzy jak najszybciej. Im później Kaczyński będzie chciał wyborów, tym większa czeka go porażka - analizowała Leszczyna. 

Na Twitterze posłanka Platformy Obywatelskiej doprecyzowała, co miała na myśli w temacie Krajowego Planu Odbudowy. - Pieniądze z KPO pojawią się po zmianie władzy, bo PO zapewni niezależność sądom! Nie potrzebujemy partyjnych sądów, bo nie chcemy bezkarności dla polityków - zaapelowała. 

 

GW

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka