Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie. Chodzi o wybory samorządowe

Jarosław Kaczyński udzielił poparcia Markowu Wesołemu. Fot. Twitter/PiS
Jarosław Kaczyński udzielił poparcia Markowu Wesołemu. Fot. Twitter/PiS
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło w mediach społecznościowych, że dziś wygłosi oświadczenie prezes partii Jarosław Kaczyński. Wystąpienie lidera PiS było bardzo krótkie.

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego

Lider partii rządzącej od dłuższego czasu, po tym jak przerwał objazd po Polsce, nie przemawiał publicznie. Jarosław Kaczyński zapowiedział dziś, że zabierze głos tylko w jednej sprawie. Nie chodziło jednak o sprawę zanieczyszczenia Odry, o której głośno od ponad tygodnia, ani o sprawę zarobków w państwowych spółkach, o których rozpisują się media.

Prezes PiS publicznie udzielił poparcia Markowi Wesołemu, który kandyduje w przedterminowych wyborach na prezydenta Rudy Śląskiej. Nie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Zobacz:  Śnięte ryby w rzece Ner. Łódzki Urząd Wojewódzki wydał komunikat

12 komitetów wyborczych w Rudzie Śląskiej

12 komitetów wyborczych zarejestrowano w związku z przedterminowymi wyborami na prezydenta Rudy Śląskiej, koniecznymi w związku ze śmiercią dotychczasowej prezydent Grażyny Dziedzic – wynika z danych katowickiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Startujący z własnego komitetu poseł PiS Marek Wesoły podczas kampanii zaprezentował koncepcję nowego centrum Rudy Śląskiej - przestrzeni rekreacyjno-handlowo-usługowej na dawnych terenach kopalni Pokój.

Wybory odbędą się 11 września. Aby w nich wystartować, kandydaci muszą do dziś (17 sierpnia) zebrać po 3 tys. podpisów mieszkańców miasta.

Zmarła prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic

Na posadę po zmarłej prezydent Dziedzic będzie się ubiegać jej dwóch zastępców – Krzysztof Mejer i Michał Pierończyk. Obaj byli wiceprezydenci liczą na poparcie KO. Szef śląskiej PO poseł Wojciech Saługa poinformował, że opozycja wystawi w Rudzie jednego kandydata i zapewne będzie to ktoś z obozu prezydent Grażyny Dziedzic. Pierończyk podkreśla, że jest rodowitym rudzianinem, znającym miasto "od podszewki" w odróżnieniu od Mejera, który jest z pochodzenia Kaszubą, ale od ponad 30 lat mieszka i pracuje na Śląsku. Mejer podkreśla, że szyld partyjny w wyborach samorządowych nie jest konieczny: "Najbardziej zależy mi na poparciu mieszkańców, ale wiadomo, że im więcej środowisk uda się zgromadzić wokół siebie, tym skuteczniej można rządzić" - wskazuje.

Swoje komitety zarejestrowali także: Michał Baborski, Antypartia (kandydatką jest Aleksandra Kulpan), Bożena Modzelewska (Konfederacja), Ślonzoki Razem (kandydatką jest Barbara Benigier), Marta Gniłka-Jastrzębska, Paweł Dankiewicz, Krzysztof Toboła oraz Rudzki Samorząd.

ja

Czytaj także:

Ziobro o działaniach prokuratury w sprawie zanieczyszczenia Odry

Panika na Krymie. Rosjanie uciekają w popłochu. Zakorkowali most

Toksyczne algi odpowiedzialne za masowy pomór ryb w Odrze? Niemieccy naukowcy wyjaśniają

GUS podał nowe dane o PKB Polski. Nie jest dobrze. To może się odbić na kredytach

Lubię to! Skomentuj51 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka