Rosjanie nagrali moment jak ich wozy przejeżdzają przez pole minowe. Źródło: Twitter/@Osinttechnical
Rosjanie nagrali moment jak ich wozy przejeżdzają przez pole minowe. Źródło: Twitter/@Osinttechnical

Rosjanie już witali się z gąską, ale nie przewidzieli jednego. Nagranie podbija sieć

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 37
Rosyjscy żołnierze chcieli nagrać moment przeprowadzanego ataku. Nie spodziewali się jednak, że mogą jechać przez pole minowe. Ich klęskę zarejestrował rosyjski dron, a nagranie już niesie się po sieci.

Wjechali na pole minowe. Uciekali w popłochu 

Rosjanie chcieli pochwalić się atakiem, w tym celu ich działania rejestrował rosyjski dron. Nie spodziewali się jednak, że przejeżdzają oni przez pole minowe. 

W pewnym momencie pod jednym z pojazdów BMP-3 nastąpiła eksplozja. Drugi jechał do przodu lecz po jakimś czasie i on najechał na minę. Żołnierze, którzy przeżyli eksplozję ewakuowali się w popłochu. Akcję nagrano we wschodniej Ukrainie, w pobliżu wsi Jehoriwka w obwodzie donieckim.

Jak podaje profil na Twitterze OSINTtechnical, dwa pojazdy BMP-3 pochodziły ze 155. Brygady Piechoty Marynarki Wojennej Gwardii.

Ekspert tłumaczy, że niektóre rosyjskie źródła propagandowe próbowały tłumaczyć, że to siły ukraińskie najechały na miny.

BMP-3 wóz wielozadaniowy 

BMP-3 jest pływającym opancerzonym, gąsienicowym wozem bojowym, przeznaczonym do wspierania czołgów. Załogę pojazdu tworzy dowódca, kierowca, działonowy i siedmiu żołnierzy desantu.

Pojazd wyposażony jest w 100 mm armata 2A70, 30 mm armata 2A72 i sprzężony z nimi karabin maszynowy PKT. Wokół wieży zamocowane jest sześć wyrzutni granatów dymnych 902W Tucza.

Pojazd może poruszać się na powierzchni z prędkością 70 km/h, wstecz natomiast osiągnie maksymalnie 20 km/h. W wodzie BMP-3 z kolei osiągnie maksymalną prędkość 10 km/h. 

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka