Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański/Canva
Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Leszek Szymański/Canva

Najnowszy sondaż. Koalicja Obywatelska nadrabia straty do Prawa i Sprawiedliwości

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 63
Prawo i Sprawiedliwość z coraz mniejszą przewagą nad największą opozycyjną partią, czyli Platformą Obywatelską. Wskazuje na to najnowszy sondaż pracowni Social Changes na dla portalu wPolityce.pl.

PiS wygrywa, ale...


W wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się w niedzielę 11 września, wzięłoby udział 59 procent badanych. To wzrost deklarowanej frekwencji o 2 punkty procentowe, jeśli porównać z poprzednim badaniem.

Polecamy:Na PIS zamierza głosować 36 procent badanych. To dałoby PiS wygraną. Ale oznacza też spadek poparcia dla partii rządzącej o 3 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim sondażem tej pracowni.

Koalicja Obywatelska nadrabia straty


Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, którą wskazało 29 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost o 3 pkt. proc.
Oznacza to, że rządząca partia ma 7 pkt. proc. przewagi nad KO Donalda Tuska – tak wynika z nowego sondażu.

Trzecią pozycję zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni. Jego formacja może liczyć na 11 procent poparcia, o 1 pkt. proc. więcej niż w badaniu sprzed tygodnia.

Partie poza podium


Na Konfederację wskazało 8 procent badanych. To wynik bez zmian. Na takim samym jak w poprzednim sondażu Social Changes poziomie pozostaje poparcie dla Lewicy – 8 procent.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe głosować chce 5 procent badanych, (wzrost o 1 pkt. Proc.). Poparcie dla Kukiz‘15 wynosi 1 procent (spadek o 1 pkt. proc.). Porozumienie Jarosława Gowina bez zmian – 1 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 2 do 5 września 2022 roku, na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1084 osób.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka