Janusz Kowalski nowym wiceministrem rolnictwa. "Będę twardo walczył"

Janusz Kowalski nowym wiceministrem rolnictwa. (fot. PAP)
Janusz Kowalski nowym wiceministrem rolnictwa. (fot. PAP)
We wtorek Norbert Kaczmarczyk stracił stanowisko wiceministra rolnictwa. Na następcę nie trzeba było długo czekać, bowiem w czwartek funkcję tę objął Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Janusz Kowalski nowym wiceministrem rolnictwa

W czwartek poinformowano o objęciu funkcji wicepremiera ministra rolnictwa przez Janusza Kowalskiego. Polityk zastąpi Norberta Kaczmarczyka, którego zdymisjonowano we wtorek.

— Z rąk Wicepremiera i Ministra Henryka Kowalczyka odebrałem powołanie na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziękuję za zaufanie ministrowi Zbigniewowi Ziobro i Solidarnej Polsce. Będę twardo walczył o interesy polskich wsi! — napisał Kowalski na Twitterze.

Nieprzypadkowy wybór

RMF FM dowiedziało się, że Solidarna Polska otrzymała dowolność w wyborze kandydata na następcę Norberta Kaczmarczyka, a wskazanie Kowalskiego nie było przypadkowe. W 2021 roku odwołano go z funkcji wiceministra aktywów państwowych. Stało się tak, ponieważ krytykował on premiera za negocjacje unijnego budżetu oraz politykę energetyczną. 

Zwolennicy Zbigniewa Ziobro byli przekonani, że dymisja Kowalskiego była bezzasadna i od ponad roku domagali się oni jego przywrócenia.


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka