Awantura o migranta z Afryki, grozi mu deportacja. Internauci spierają się z Ochojską

Hamdiemu Mballo grozi deportacja. fot. Janina Ochojska/Twitter
Hamdiemu Mballo grozi deportacja. fot. Janina Ochojska/Twitter
Janina Ochojska chce zatrzymać w Polsce migranta z Senegalu, któremu grozi deportacja. Mężczyzna posługiwał się rosyjską wizą i przez rok mieszkał w Moskwie. Teraz chce pozostać w Polsce, co nie spotkało się z entuzjazmem w prawicowym środowisku.

Janina Ochojska chce zatrzymać w Polsce Senegalczyka

"Dziś w Białymstoku spotkałam się z Hamdim Mballo, z Senegalu, który musiał uciekać z powodu zagrożenia życia. Uczy w szkołach bezpłatnie francuskiego i włoskiego, zna 7 języków, ma 2 dyplomy uniwersyteckie. Grozi mu deportacja. Podpisałam dla niego poręczenie, chce zostać w PL" - poinformowała Janina Ochojska za pośrednictwem Twittera.

Wąsik do Ochojskiej: Piękna historia. A co robił w Moskwie przez rok?

Komentarze pod wpisem - opisującym historię Mballo - wśród użytkowników platformy nie spotkały się z uznaniem. Swoje trzy grosze dorzucił także Maciej Wąsik z PiS, zastępca Mariusza Kamińskiego w MSWiA.

"Piękna historia! Pan Mballo otrzymał w Senegalu, w konsulacie FR, rosyjską studencką wizę . Po czym poleciał sobie do Moskwy. Tam przebywał ponad rok. Opowiadał Pani, co w tym czasie robił? Proszę się z nami podzielić. A opowiadał Pani kto lub co zagrażało mu w Senegalu?" - pytał z przekąsem poseł PiS. 


W odpowiedzi na liczne pytania w komentarzach Janina Ochojska opisała więcej wydarzeń z historii Mballo.

"Jako student na drugim fakultecie z zarządzania założył organizację, której celem było zapewnienie Senegalczykom o niskich dochodach rodzin bezpłatne studia. Po zmianie rządu zaczął być persona non grata, otrzymywał groźby utraty życia" - czytamy.

Ochojska broni Senegalczyka, ale nie wie gdzie studiował

Działaczka nie odpowiedziała internautom, na jakich uczelniach studiował, ale "czeka na dokumenty". Mballo miał skończyć "studia inżynieryjne oraz z zarządzania". 


W odpowiedzi na wpis użytkownika o uzasadnionej deportacji Senegalczyka Ochojska napisała, że to raczej efekt obecnej polityki MSWiA, która nakazuje taki sposób myślenia.

"Wierzy Pan w to, że są powody do deportacji? Ja sądzę, że raczej ministrowie @Kaminski_M_ i @WasikMaciej nakazują taki trend w traktowaniu uchodźców o innym kolorze skóry i innej religii. Prawo, zawarte w Konwencji Genewskiej każe chronić i pomagać takim osobom" - napisała założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj70 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka