Pasażerowie zapamiętają ten lot na długo. British Airways leciało z pękniętą szybą

W samolocie British Airways pękła szyba w kokpicie. Źródło: commons.wikimedia.org
W samolocie British Airways pękła szyba w kokpicie. Źródło: commons.wikimedia.org
Do przerażającego zdarzenia doszło w samolocie brytyjskich linii lotniczych British Airways z Londynu na Rodos. Maszyna musiała lądować awaryjnie w Atenach. Przyczyną było pęknięcie przedniej szyby w kabinie pilotów. Do awarii mogło dojść, gdy samolot znajdował się na wysokości jedenaście kilometrów nad ziemią.

Pęknięcie szyby w samolocie. "Przerażające" 

O groźnej awarii, jako pierwsza poinformowała na Twitterze pasażerka samolotu Caroline Edmunds. Zamieściła ona również zdjęcie pękniętej szyby. 

"Bardzo dziękuję pilotom British Airways, którzy bezpiecznie wylądowali w Atenach po tym, jak pękła przednia szyba naszego samolotu. Przerażające. Teraz z radością czekam na kolejny niezbyt dramatyczny lot na Rodos!" – napisała pasażerka. 

Do sytuacji odniósł się także rzecznik British Airways, którzy przekazał, że "z powodu problemów technicznych samolot skierował się do Aten i wylądował bezpiecznie". A także przeprosił za zaistniałą sytuację i poinformował o zorganizowaniu samolotu zastępczego. 

Jak wynika z danych FlightRadar24, do przerażającego zdarzenia mogło dojść na wysokości około jedenastu kilometrów, ponieważ to właśnie wtedy samolot szybko zaczął schodzić w dół. 

Pęknięcie szyby może doprowadzić do śmierci 

Jakiś czas temu pilot Harrison Murray w filmie opublikowanym na TikToku opowiedział, czym może grozić pęknięcie szyby w samolocie. 

"Po pierwsze, może dojść do szybkiego obniżenia ciśnienia. Jak wyjaśnił, pasażerowie mają tylko od 30 do 90 sekund na założenie masek tlenowych, później stracą przytomność. Jeśli nie zdążą, mogą nie przeżyć" – przypomina TVN24. 

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości