Premier przejechał się po Sikorskim. "To koniec mitu pana jako dyplomaty"

Premier ostro skrytykował postawę Radosława Sikorskiego. fot. Mateusz Morawiecki/Facebook
Premier ostro skrytykował postawę Radosława Sikorskiego. fot. Mateusz Morawiecki/Facebook
Premier Mateusz Morawiecki w ostrych słowach skomentował zachowanie Radosława Sikorskiego, który zamieścił na Twitterze wpis, który posłużył rosyjskiej propagandzie.

Ambasador Rosji przy ONZ wycisnął z tweeta Sikorskiego tyle, ile się dało

Premier w swojej wypowiedzi odniósł się także wydarzeń, które są następstwem wpisu Sikorskiego. Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia użył tweeta Radosława Sikorskiego na temat wycieków z gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2, by obarczyć USA odpowiedzialnością za te zdarzenia. Podczas sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ Nebenzia wymachiwał wydrukiem tweeta i wprost powoływał się na polityka Platformy Obywatelskiej, budując rosyjską propagandową narrację.

Premier: To koniec mitu pana Sikorskiego jako dyplomaty

"W trakcie obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ rozegrała się symboliczna scena: przedstawiciel Rosji wykorzystał wpis Radosława Sikorskiego w mediach społecznościowych do ataku na Zachód. Wpis, dodajmy, bardzo korzystny dla rosyjskiego aparatu propagandy" - zaczął Morawiecki.

"To koniec mitu pana Sikorskiego jako dyplomaty, ale przede wszystkim memento dla totalnego modelu uprawiania polityki przez polską opozycję. Kiedyś pan Sikorski zasłynął z wylewnych gestów wobec Siergieja Ławrowa, dzisiaj wspomógł machinę propagandową Kremla" - czytamy we wpisie premiera opublikowanym na Facebooku.

"Nienawiść do konkurentów politycznych nigdy nie powinna prowadzić do sprzyjania interesom Państw otwarcie wrogich Polsce. Elementarne poczucie racji stanu jest obowiązkiem każdego polskiego polityka i każdej polskiej partii politycznej" - zakończył szef rządu.


Na Twitterze premier dodał: "Radosław Sikorski myślał o sobie, że jest mistrzem dyplomacji. A skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy. Oto cała prawda o kierownictwie PO".


SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj159 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka