Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu nawiązała współpracę z Uniwersytetem SWPS. Źródło: Czerwone Noski
Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu nawiązała współpracę z Uniwersytetem SWPS. Źródło: Czerwone Noski

Niecodzienny pomysł na uniwersytecie SWPS. Klowni będą uczyć przyszłych psychologów

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu nawiązała współpracę z Uniwersytetem SWPS. W ramach tej inicjatywy specjaliści Czerwonych Nosków będą uczyć studentów psychologii, jak wykorzystywać humor w relacji z pacjentami i opowiadać o klowningu medycznym.

Na SWPS będą uczyć klowni

"Na Uniwersytecie SWPS w roku akademickim 2022/2023 będą odbywały się zajęcia +Humor jako narzędzie psychologiczne+ przygotowane we współpracy ze specjalistkami z Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Fundacja Czerwone Noski pracuje na oddziałach m.in. pediatrii, diabetologii, rehabilitacji, chirurgii, kardiologii, okulistyki, onkologii oraz w miejscach, w których przebywają dzieci po przeszczepie organów i przeszczepie szpiku, wszędzie tam wysyłając profesjonalnych klownów medycznych" – czytamy w komunikacie prasowym SWPS. 

Klowni na SWPS. "Śmiech to zdrowie" 

– Odczuwanie radości wiąże się z procesami, które zachodzą w naszym organizmie. Wyzwalają się substancje, które sprawiają, że funkcjonujemy lepiej: endorfiny (powodują, że dobrze się czujemy), oksytocyna (sprawia, że jesteśmy bardziej związani z drugą osobą) albo adrenalina (pobudza ciśnienie krwi). Każdy z tych elementów jest ważny w procesie fizycznego oraz psychicznego zdrowienia, bo zdejmuje z nas napięcie wytworzone podczas choroby, gdy myślimy, że dzieje się z nami coś niedobrego – opowiada Sławomir Prusakowski, psycholog Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

"Humor jako narzędzie psychologiczne" to zajęcia fakultatywne. Z klownami z Fundacji Czerwone Noski spotkają się studenci psychologii na studiach magisterskich I i II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych.

MP

Czytaj dalej: 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj8 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo