Kim Kardashian promowała kryptowaluty. Teraz musi zapłacić wysoką karę

Kim Kardashian zapłaci kare za reklamowanie kryptowalut. Źródło: Instagram/Kim Kardashian
Kim Kardashian zapłaci kare za reklamowanie kryptowalut. Źródło: Instagram/Kim Kardashian
Amerykańska celebrytka Kim Kardashian zapłaci karę w wysokości 1,26 miliona dolarów za bezprawne reklamowanie kryptowalut w mediach społecznościowych – poinformowała agencja Reuters. Kara jest wynikiem ugody z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

SEC oświadczyła, że Kim Kardashian wykorzystała swoje konto na Instagramie do reklamowania tokena EthereumMax, EMAX, nie ujawniając, że otrzymała w zamian 250 tys. dolarów.

Kryptowaluta straciła 99 proc. swojej wartości 

EthereumMax, jak wiele innych kryptowalut promowanych przez celebrytów, od swojego historycznego maksimum pod koniec maja 2021 r. do chwili obecnej straciło ponad 99 proc. swojej wartości.

– To sprawa przypomina nam, że ​​kiedy celebryci lub osoby wpływowe promują narzędzia inwestycyjne, w tym kryptoaktywa, to nie oznacza to, że te produkty inwestycyjne są odpowiednie dla wszystkich inwestorów – mówi cytowany przez Agencję Reutera przewodniczący SEC Gary Gensler.

– Sprawa pani Kardashian służy również jako przypomnienie dla celebrytów i innych osób, że prawo wymaga od nich ujawnienia opinii publicznej, kiedy i ile otrzymują wynagrodzenia za promowanie inwestowania w papiery wartościowe – dodaje. 

Prawnik Kim Kardashian "zadowolony" z rozwiązania sprawy 

Prawnik Kim Kardashian Patrick Gibbs powiedział w oświadczeniu, że jest "zadowolony", iż ta sprawa została rozwiązana z SEC. Gibbs twierdzi, że teraz jego klientka może "posuwać się naprzód z wieloma różnymi zajęciami biznesowymi”.

– Kim Kardashian współpracowała z SEC i nadal jest gotowa zrobić wszystko, co w jej mocy, aby pomóc SEC w tej sprawie – dodał prawnik. 

41-letnia Kardashian stała się sławna dzięki programowi telewizyjnemu "Z kamerą u Kardashianów", w którym występowała ze swoją rodziną. W 2012 roku celebrytka związała się z amerykańskim raperem Kanye Westem. 

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości