Nieoficjalnie: Były marszałek Sejmu może zostać nowym szefem KPRM

Marek Kuchciński otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa KPRM. Źródło: commons.wikimedia.org
Marek Kuchciński otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa KPRM. Źródło: commons.wikimedia.org
W poniedziałek portal i.pl poinformował, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kuchciński pytany przez portal nie skomentował tych doniesień.

Dworczyk złożył rezygnację z funkcji szefa KPRM 

Michał Dworczyk w piątek za pośrednictwem Twittera poinformował, że złożył rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Informacje Dworczyk przekazał na Twitterze. "Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - napisał polityk. "Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy" - dodał.

Dworczyk był szefem KPRM od 2017 roku. Wcześniej pełnił m.in. funkcje wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, a także był pełnomocnikiem rządu do spraw narodowego programu szczepień przeciw Covid-19.

Kuchciński otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa KPRM

Portal i.pl ustalił w poniedziałek nieoficjalnie, że propozycję objęcia funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dostał Marek Kuchciński, były marszałek Sejmu.

Cytowana przez portal osoba z rządu oceniła, że Kuchciński "jest bardzo doświadczonym politykiem, należy do partii od początku jej istnienia oraz jest członkiem "zakonu PC". "Poza tym Marek ma zespół ekspertów, który na bieżąco ocenia, analizuje i przedkłada rekomendacje" – dodała.

"Nie komentuję tej sprawy" – powiedział portalowi Kuchciński.

Jak przypomniało i.pl Kuchciński od 2001 r. jest posłem Sejm sześciu kadencji. W latach 2006–2007 był przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS w latach 2008–2010 sprawował funkcję wiceprezesa PiS, w latach 2010–2015 wicemarszałka Sejmu, zaś od listopada 2015 r. do sierpnia 2019 r. był marszałkiem Sejmu.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka