Plakat na Marsz Niepodległości 2022. Źródło: commons.wikimedia.org, flickr.com, Twitter
Plakat na Marsz Niepodległości 2022. Źródło: commons.wikimedia.org, flickr.com, Twitter

Kłótnia narodowców o Marsz Niepodległości. Winnicki ogłosił hasło, Bąkiewicz ma inny plan

Redakcja Redakcja Marsz Niepodległości Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
11 listopada ulicami Warszawy przejdzie kolejny raz Marsz Niepodległości. Z tej okazji Robert Winnicki zaprezentował tegoroczne hasło wydarzenia, które brzmi: "Polska państwem narodowym". To nie spodobało się innemu narodowcowi, Robertowi Bąkiewiczowy, który zapowiedział ogłoszenie hasła 11 października.

"Polska państwem narodowym" 

Przedstawiciele największych organizacji narodowych w Polsce i członkowie zarządu stowarzyszenia Marsz Niepodległości ogłosili w środę hasło tegorocznego Marszu Niepodległości: "Polska państwem narodowym". 

– Polska Państwem Narodowym, ponieważ to zagadnienie uważamy dzisiaj za najważniejsze. Od wielu lat Polska jest otwarta na przestrzał dla napływu imigrantów. Kiedy realnie zagraża nam multikulturalizm taki, jaki ma miejsce od dekad w Europie zachodniej. Kiedy są w Polsce ludzie, którym marzy się, by Polska była eurolandem w Europe rządzonej przez Niemcy. Innym marzy się protektorat amerykański, czy rosyjski. Jeszcze innym marzy się być może federacja polsko-ukraińska, która jest oczywiście kolejną tego typu utopią – mówił na konferencji prasowej Robert Winnicki. 

– My jako środowiska od ponad dekady tworzące Marsz Niepodległości mówimy, że nie zgadzamy się z tymi stanowiskami. Stoimy pryncypialnie na gruncie suwerennego państwa polskiego. Państwa, w którym naród polski jest gospodarzem – dodał prezes Ruchu Narodowego. 

Bąkiewicz: hasło zostanie ogłoszone 11 października 

Nic o ogłoszeniu przez Winnickiego hasła tegorocznego marszu z pewnością nie wiedział prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Opublikował on na swoim Twitterze post, w którym obwieścił, iż hasło tegorocznego Marszu Niepodległości zostanie ogłoszone 11 października.

Omawiali wpis z fałszywego konta Bąkiewicza 

Na fake koncie udającym profil Roberta Bąkiewicza pojawił się wpis, że w tym roku Marsz Niepodległości odbędzie się "pod wspólną banderą Polski i Ukrainy". Na pierwszy rzut oka było widać, że to fake konto, ponieważ zamiast "Bąkiewicz" nazwa użytkownika to "Bątkiewicz", a po "@" napisano "MinisterrAcosta". 

Tego błędu nie zauważyli redaktorzy Polskiego Radia24, gdzie poruszono temat rzekomo "ogłoszonego" przez Bąkiewicza polsko-ukraiński marsz. 


MP

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka