Wiadomo, kto zastąpi Dworczyka w KPRM. Terlecki się wygadał

Michał Dworczyk nie jest już szefem KPRM, fot. PAP
Michał Dworczyk nie jest już szefem KPRM, fot. PAP
Wszystko wskazuje na to, że Marek Kuchciński zostanie nowym szefem KPRM - poinformował na antenie Polsat News szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Kuchciński zastąpi na tym stanowisku Michała Dworczyka.

Powołanie do KPRM w najbliższych dniach

- To jest decyzja, która zapadła, ale prezydium komitetu pozostawiło Markowi Kuchcińskiemu jeszcze trochę czasu do przeanalizowania swoich przyszłych zadań, obsady personalnej. Myślę, że powołanie będzie w najbliższych dniach - powiedział Terlecki w Polsat News.

Dopytywany, czy Marek Kuchciński "będzie się opiekował premierem", Terlecki odpowiedział, że będzie on miał za zadanie organizować pracę rządu.

Premier: Będzie tańszy prąd dla samorządów oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw

Kuchciński: zgodziłem się zostać szefem KPRM

Szefa Komisji Spraw Zagranicznych i byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego dziennikarze zapytali w Sejmie, czy zostanie szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w miejsce Michała Dworczyka.

- Na pytanie, czy dostałem propozycję potwierdzam: dostałem propozycję - powiedział Kuchciński. - Przyparty do muru licznymi mikrofonami potwierdzam, zgodziłem się, natomiast decyzja należy do premiera i prezydenta - dodał. Zwrócił uwagę, że "każdego ministra konstytucyjnego na wniosek premiera mianuje prezydent".

Komorowski: Zełenski pręży mięśnie, a powinien usiąść do rozmów z Putinem

Kuchciński zostanie nowym szefem KPRM

W poniedziałek portal i.pl podał nieoficjalnie, że propozycję objęcia funkcji szefa KPRM w miejsca Michała Dworczyka dostał wiceszef klubu PiS Marek Kuchciński. Wczoraj rzecznik PiS mówił, że żadna decyzja w sprawie obsady KPRM nie zapadła.

- Marszałek Marek Kuchciński jest politykiem bardzo doświadczonym, więc by się sprawdził na wielu stanowiskach - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel pytany, czy Marek Kuchciński zostanie nowym szefem KPRM.

Michał Dworczyk podał się do dymisji

30 września rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów złożył Michał Dworczyk. O dymisji Dworczyka również informował wcześniej Terlecki. Oświadczył też, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, choć wszyscy zajmujący kierownicze stanowiska w rządzie - jak mówił - "muszą być do dyspozycji".

Podczas briefingu w Sejmie Dworczyk powiedział, że w jego decyzji "przeważyły o tym względy osobiste". "I takie przekonanie, że tak efektywnie, jak do tej pory, dłużej na tym miejscu nie jestem w stanie pracować" - dodał i poinformował, że jeszcze przez kilka tygodni będzie ministrem w KPRM.

ja

Czytaj także;

Bąkiewicz chce mieć własną telewizję. Media Narodowe mają ruszyć na Marsz Niepodległości

Sędzia Juszczyszyn kontra Państwo.Trybunał w Strasburgu ogłosił wyrok

Premier nie kalkuluje, 2. stopień BRAVO już w mocy. Infrastruktura energetyczna zagrożona

Europoseł PiS długo się nie zastanawiał. Podszedł do mikrofonu i zaczął roast całej Unii

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka