Bąkiewicz chce mieć własną telewizję. Media Narodowe mają ruszyć na Marsz Niepodległości

Robert Bąkiewicz chce mieć własną telewizję, fot. PAP
Robert Bąkiewicz chce mieć własną telewizję, fot. PAP
Organizator Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz, który stoi za prawicowym kanałem internetowym Media Narodowe, planuje uruchomić stację telewizyjną pod tą samą nazwą - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl

Telewizja Media Narodowe - nowy projekt

Kanał miałby ruszyć 11 listopada, gdy odbywa się Marsz Niepodległości i trafić początkowo do sieci kablowych, a potem także na platformy satelitarne. Przy projekcie pracuje Piotr Barełkowski.

- Telewizja Media Narodowe to nowy kanał publicystyczny, gdzie gros programu zajmą wywiady, ale znajdą się w nim także dotąd nie publikowane dokumenty, programy, czy transmisja tradycyjnej Mszy Świętej - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, który odpowiada za sformatowanie stacji i jej dystrybucję, doradza też zarządowi.

Nowa telewizja powstanie na bazie infrastruktury kanału Media Narodowe, dostępnego na YouTube od 2007 r. i mającego 250 tys. subskrybentów. Na potrzeby stacji wykorzystywane będzie dotychczasowe studio, ale jego zaplecze zostanie rozbudowane, a zespół redakcyjny poszerzony. Szefem redakcji MN jest Tomasz Kalinowski.

Pierwsza emisja w dniu Marszu Niepodległości

- Planujemy pierwszą emisję nowego programu dnia 11 listopada, co jest datą znaczącą dla środowisk wspierających nasz projekt – mówi Barełkowski. Wtedy w Warszawie odbywa się Marsz Niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości - właśnie ono będzie nadawcą stacji. Pierwszy rok emisji Mediów Narodowych ma pochłonąć milion zł. Środki pochodzić będą m.in. ze zbiórek pochodzących od sympatyków Marszu Niepodległości. - Zamierzamy starać się o różne dotacje, w tym publiczne - mówi Barełkowski.

Oferta stacji prezentowana była operatorom w trakcie 49. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE.

Media Narodowe - konkurencja dla mediów Sakiewicza i Karnowskich

Zdaniem Barełkowskiego, kanał kierowany być przede wszystkim do widzów z poglądami prawo od PiS.

- Zamierzamy otworzyć się na środowiska prawicowe i konserwatywne w publicystycznym dialogu z innymi opiniami, obecnymi w polskiej przestrzeni medialnej. Mamy w zanadrzu kilka asów programowych, które mocno uderzą w przewidywalny pejzaż telewizyjny naszego kraju – zapowiada Piotr Barełkowski.

Barełkowski to współtwórca pierwszej polskiej stacji o gospodarce TV Biznes, współtworzył też kierowaną przez Tomasza Sakiewicza Telewizji Republika oraz kanał wPolsce.pl, związany z braćmi Karnowskimi. Media Narodowe mają być konkurencją dla tych dwóch kanałów.

ja

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura