Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki. Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Kulisy zatrzymania Wituckiego przez CBA. „Nie mamy z nim żadnego kontaktu”

Redakcja Redakcja CBA Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan, został zatrzymany przez CBA. Informację o zatrzymaniu Wituckiego razem z byłym dolnośląskim senatorem PO, Tomaszem M., podało w środę Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Czynności w związku z wyłudzeniami z PFRON

„Czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019” – wyjaśnia w swoim komunikacie CBA.

Polecamy:

Wielomilionowe wyłudzenia z PFRON. Były senator PO zatrzymany

Tajemniczy wyciek z rurociągu "Przyjaźń". "Wszystkie hipotezy są możliwe"

Stanowisko Konfederacji Lewiatan

„Konfederacja Lewiatan, potwierdza fakt zatrzymania w Gdańsku przez organy ścigania Prezydenta Konfederacji Lewiatan Macieja Wituckiego. Z informacji jakie posiadamy wynika, iż zatrzymanie dotyczy toczącego się od lat postępowania w jednej ze spraw gospodarczych, a zastosowany względem Macieja Wituckiego środek przymusu nie jest w żaden sposób uzasadniony okolicznościami sprawy” - to stanowisko Konfederacji Lewiatan opublikowane w mediach społecznościowych.


"Rano był na Radzie Dialogu Społecznego"

– Dzisiaj rano Maciej Witucki był na Radzie Dialogu Społecznego w Gdańsku. Został zatrzymany i jest wieziony chyba do Wrocławia – to komentarz biura prasowego Konfederacji Lewiatan. 

Nie jest jednak pewne, czy Witucki jedzie do stolicy Dolnego Śląska, gdyż sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

– Nie mamy z nim żadnego kontaktu, nie mamy pojęcia, jaki jest teraz jego status – mówi Business Insider bliska współpracowniczka Wituckiego.

CBA podaje, że „z uwagi na fakt, że czynności są toku”, nie może podać więcej informacji. Szczecińska prokuratura podkreśla z kolei w rozmowie z mediami, że „nie może podać nic więcej, niż jest w komunikacie CBA”.

KW

Czytaj dalej:

Biedroń oburzony uhonorowaniem Tuska przez kobiety. "Nie widziałem go na strajku kobiet"

Woś: Za co Bruksela nie lubi Warszawy? Prawdziwe powody

Szymański potwierdza: "odchodzę z rządu". Mówi o przyczynach dymisji

Polacy chcą atomowego wzmocnienia z NATO. Czterdziestolatkowie boją się bomby Putina

FSB oskarża ukraiński wywiad o zamach na moście Krymskim. Jest odpowiedź Kijowa

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka