Grupa artystów pod kierownictwem Álvaro Blanco stworzyła wystawę "The Mystery Man", w ramach której wykonano hiperrealistyczną rzeźbę Jezusa Chrystusa. (fot. YouTube)
Grupa artystów pod kierownictwem Álvaro Blanco stworzyła wystawę "The Mystery Man", w ramach której wykonano hiperrealistyczną rzeźbę Jezusa Chrystusa. (fot. YouTube)

Hiperrealistyczna rzeźba Jezusa Chrystusa. Szokująca wystawa "The Mystery Man"

Redakcja Redakcja Religia Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
13 października w hiszpańskiej Salamance otwarto wystawę "The Mystery Man", na której prezentowana jest rzeźba przedstawiająca, jak mogło wyglądać ciało Jezusa Chrystusa. Obiekt ten jest wynikiem 15-letnich badań nad Całunem Turyńskim.

Wystawę "The Mystery Man" przedstawiającą hiperrealistyczną rzeźbę Jezusa Chrystusa wystawiono w katedrze w hiszpańskiej miejscowości Salamanca. Zajmuje ona 600 metrów kwadratowych. Z wystawy można też dowiedzieć się jak wyglądała męka i śmierć Chrystusa. W sumie obiekt zajmuje powierzchnię 600 metrów kwadratowych.

Hiperrealistyczna rzeźba Jezusa Chrystusa

Rzeźba Jezusa Chrystusa zawiera niezwykle dużo detali, m. in. struktura skóry, piegi, rzęsy czy brwi. Odwzorowano również rany i siniaki po torturach. Na stopach i dłoniach widać ślady po przybiciu na krzyżu. Widoczna jest także rana między żebrami. Podobizna ma także złamany nos i podbite oko. Widać też ślad po koronie cierniowej. 


Wystawa "The Mystery Man"

Projekt "The Mystery Man" stworzony został przez grupę artystów pod kierownictwem Álvaro Blanco. Jak przekazano, odtworzenie podobizny Chrystusa było możliwe dzięki szczegółowym badaniom 3D i wieloletniej analizie Całunu Turyńskiego. Sama rzeźba, ważąca 75 kilogramów, wykonana jest z lateksu i silikonu.

— Mamy do czynienia z pracą stworzoną techniką hiperrealistyczną, w której zostały wprowadzone wszystkie szczegóły, które wyłaniają się ze świętego całunu — tłumaczy Blanco, cytowany przez serwis Opoka.


Na temat wystawy wypowiedział się m. in. biskup diecezji Salamanki, José Luis Retana.

— Praca bardzo mi się podobała. Prawda jest taka, że stanie przed tym, co jest dokładnym przedstawieniem tego, co cierpiał i umarł Jezus, pozostawia silne wrażenie — powiedział duchowny.

Wystawa do grudnia znajdować się będzie w Salamance. Po tym czasie "The Mystery Man" rozpocznie podróż po pięciu kontynentach.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo