Kowalski komentuje incydent z Jakim w windzie: Kołodziejczakiem powinna się zająć ABW

Redakcja Redakcja Agrounia Obserwuj temat Obserwuj notkę 55
Panem Kołodziejczakiem i Agrounią powinna się zająć Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – uważa Janusz Kowalski. Poseł Solidarnej Polski odniósł się do starcia w windzie pomiędzy Patrykiem Jakim i Michałem Kołodziejczakiem.

Incydent w windzie: Agrounia blokowała Patryka Jakiego

Wczoraj w drodze na konwencję Solidarnej Polski europoseł Patryk Jaki został zablokowany w windzie przez działaczy Agrounii. Doszło do przepychanek i utarczek słownych.  Zarówno europoseł, jak i lider Agrounii udostępnili w sieci nagrania i skomentowali zajście na Twitterze. Interweniowały służby porządkowe.

"Patryk Jaki nie może dojechać windą na konwencję Solidarnej Polski, bo nie chce nam wyjaśnić afery gruntowej, w którą zamieszani są jego partyjni koledzy. Agrounia nie odpuści" - napisał lider Agrounii na Twitterze.

"Niezły numer. 5 prorosyjskich działaczy Agrounii, od których czuć było alkohol blokowało mi fizycznie wejście na konwencję. Nagrywali wszystko swoim telefonem i od razu wysłali do Pani niżej, która pracuje dla Platformy. Jak widać rosyjskie onuce dobrze ze sobą współpracują - napisał Patryk Jaki.

Kowalski: Kołodziejczakiem i Agrounią powinna zająć się ABW

Kołodziejczak twierdzi, że chciał zadać Patrykowi Jakiemu tylko trzy pytania. Wśród nich było takie, czy poseł Janusz Kowalski ma kompetencje do tego, by być wiceministrem.

Wiceminister rolnictwa odniósł się do incydentu na antenie Polsat News. - Panem Kołodziejczakiem i Agrounią powinna się zająć Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tam było bardzo wielu działaczy związanych z prorosyjską Zmianą. Taka bandyterka i napaść fizyczna na polskiego parlamentarzystę nie powinna być akceptowana - mówił poseł z Solidarnej Polski.

- To, co robi Michał Kołodziejczak w interesie dużych koncernów zagranicznych, atakując tych, którzy walczą o polską ziemię, musi być zbadane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - dodał Kowalski.

Biedroń do Kowalskiego: Prawdziwa operacja specjalna jest robiona przez was

Podobnego zdania był Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. - Mam wrażenie, że to, co robi Agrounia, to jest jakaś operacja specjalna, która ma zdestabilizować sytuację w Polsce - stwierdził.

- Za każdym razem, jak wychodzą ludzie na ulice, to Kaczyński, Jaki, każdy z tego PiS-u gada, że to jest inspirowane przez jakieś obce służby specjalne. Bo oni tak traktują ludzi. Z pogardą po prostu. A prawdziwa operacja specjalna jest robiona przez was - zwrócił się Robert Biedroń do Janusza Kowalskiego. - To wy zwijacie polską wieś. Przecież to wy macie polskiego komisarza w Komisji Europejskiej, odpowiedzialnego za rolnictwo. Co załatwił polskim komisarz realnie? - pytał europoseł.

Kołodziejczak i Kowalski nie przepadają za sobą. Lider Agrounii otwarcie krytykuje nominację posła SP na wiceministra rolnictwa. We wrześniu do programu w Polsat News Kołodziejczak przyniósł Kowalskiemu kredki oraz zeszyt, "by rysował sobie łąki, pola, traktory i na tym zakończył przygodę z rolnictwem".

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka