PiS na wiosnę 2023 roku podniesie kwotę świadczenia 500 plus? (fot. Flickr)
PiS na wiosnę 2023 roku podniesie kwotę świadczenia 500 plus? (fot. Flickr)

PiS podniesie 500 plus? Waloryzacja świadczenia coraz bliżej

Redakcja Redakcja 800 plus Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Polityk z obozu rządzącego w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że planowane jest podniesienie kwoty świadczenia 500 plus do poziomu 800 zł. — Nie ma innego wyjścia. Chcemy to wprowadzić na wiosnę — przekazał.

Rewaloryzacja 500 plus w przyszłym roku?

Pierwsze wypłaty w ramach programu Rodzina 500 plus odbyły się w 2016 roku. Obecnie, przez wysoką inflację, kwota 500 zł, która pobierana jest przez rodziców, jest realnie mniejsza niż sześć lat temu. Informator "Super Expressu" przekazał, że w Zjednoczonej Prawicy panuje przekonanie, że należy zwiększyć poziom świadczenia.

— Z czymś do wyborów musimy pójść. 500 plus jest warte coraz mniej i trzeba zamienić 500 plus na 800 plus. W rządzie jest to mocno rozważane — przekazał dziennikowi ważny polityk PiS. — Nie ma innego wyjścia. Chcemy to wprowadzić na wiosnę — poinformował.

Kaczyński martwi się o dzietność w Polsce

W miniony weekend możliwość podwyższenia kwoty programu 500 plus zapowiedział Jarosław Kaczyński, który spotkał się z wyborcami partii w Częstochowie. Przyznał również, że wprowadzenie tego świadczenia nie przyczyniło się do wzrostu dzietności.

— Dzieci jest za mało i nie bardzo wiadomo, co z tym zrobić — mówił prezes PiS. — Wiadomo już, że samo 500 plus nie zadziałało. Na pewno, postęp mogłyby przynieść tanie, łatwe do zdobycia mieszkania, ale to też nie wystarczy.

— Myśli się o jakichś rewaloryzacjach, ale nie mogę w tej chwili niczego obiecywać — powiedział Kaczyński.

Zdaniem politologa z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Ewy Marciniak, rewaloryzacja 500 plus ma przyciągnąć dla PiS nowych wyborców oraz utrzymać obecny elektorat, który ucierpiał przez inflację.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo