Zwykły paragon odchodzi do lamusa. Fiskus pracuje nad nowym rozwiązaniem

W przyszłym roku Ministerstwo Finansów udostępni aplikację do e-paragonów. (CTK Photo/Klara Foitlova) Dostawca: PAP/CTK
W przyszłym roku Ministerstwo Finansów udostępni aplikację do e-paragonów. (CTK Photo/Klara Foitlova) Dostawca: PAP/CTK
Ministerstwo Finansów pracuje nad aplikacją, która będzie służyć do pobierania e-paragonów. Rozwiązanie ma zostać udostępnione w 2023 roku - informuje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

Ministerstwo Finansów pracuje nad aplikacją do e-paragonów

Cyfryzacja życia w Polsce postępuje i przyczynia się do zmian w wielu dziedzinach. Rewolucja ma także dotyczyć zakupów. Choć e-paragony istnieją już od jakiegoś czasu, to posługiwanie się nimi nadal nie jest codzienną praktyką konsumentów.

Ministerstwo Finansów pracuje nad upowszechnieniem e-paragonów – takich, które będzie można pobrać na smartfona. W przyszłym roku udostępni bezpłatną aplikację, ale liczy na to, że na rynku pojawią się podobne rozwiązania komercyjne – informuje w środę "Dziennik Gazeta Prawna”.

Aplikacja do e-paragonu ma być łatwa w obsłudze

Gazeta wyjaśnia, że wystarczy, iż klient zainstaluje tylko jedną, wybraną przez siebie aplikację i pobierze unikalny identyfikator, którym będzie posługiwał się przy kasie.

"Nie trzeba będzie podawać żadnych danych, nawet numeru telefonu” – zapewnia w wywiadzie dla "DGP” dyrektor departamentu poboru podatków w Ministerstwie Finansów Arkadiusz Jedynak. Ręczy też, że system nie będzie służył do kontroli klientów ani przedsiębiorców. 

Przypomnijmy, że na początku 2022 roku Ministerstwo Finansów wprowadziło aplikację dla przedsiębiorców e-Paragony - to bezpłatna aplikacja do zarządzania wydatkami, sprawdzania paragonów z kodów QR i zgłaszania nieprawidłowości.

Jest całkowicie bezpieczna i anonimowa. Informacje o aktywności są zapisywane tylko w urządzeniu.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj44 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka