Ruch NATO po eksplozjach w Przewodowie. Jest też stanowisko Chin

W środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Pólnocnoatlantyckiej w związku z wybuchem w Przewodowie. (fot. Twitter)
W środę odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Pólnocnoatlantyckiej w związku z wybuchem w Przewodowie. (fot. Twitter)
W środę rzeczniczka NATO Oana Lungescu poinformowała na Twitterze, że o godzinie 10 tego dnia rozpocznie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej na poziomie ambasadorów, poświęcone wybuchowi w Polsce, w wyniku którego zginęły dwie osoby.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej

— Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg będzie przewodniczył posiedzeniu Rady Północnoatlantyckiej w celu przedyskutowania wczorajszej eksplozji we wschodniej Polsce, w pobliżu granicy z Ukrainą. Sekretarz generalny udzieli informacji mediom po spotkaniu — napisała Lungescu.

Posiedzenie ma rozpocząć się o godz. 10. Z kolei konferencja prasowa odbyć się ma o godzinie 12:30.

Rada Północnoatlantycka

Rada Północnoatlantycka to główny organ decyzyjny o charakterze politycznym w strukturze NATO. Każde państwo członkowskie ma w niej swojego reprezentanta. Rada zbiera się na różnych szczeblach co najmniej raz w tygodniu lub za każdym razem, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Chiny komentują eksplozje w Polsce

Do eksplozji w Przewodowie odniosło się też chińskie MSZ. Rzeczniczna resortu Mao Ning oświadczyła, że należy zachować "spokój i powściągliwość".

— Odnotowaliśmy takie doniesienia. W obecnych warunkach wszystkie strony powinny zachować spokój i powściągliwość, by uniknąć eskalowania sytuacji — powiedziała rzeczniczka chińskiego MSZ podczas rutynowego briefingu w Pekinie, odpowiadając na pytanie o wtorkowy wybuch w Przewodowie.

— Stanowisko Chin w kwestii Ukrainy jest spójne i jasne. Konieczne jest przeprowadzenie dialogu i negocjacji, by rozwiązać ten kryzys drogą pokojową — dodała rzeczniczka, cytowana przez chińskie media.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka