Uznany profesor wziął mikrofon i się zaczęło. Nie ma dobrych wieści dla fanów kryptowalut

Roubini ostro o giełdzie kryptowalut Binance. Źródło: flickr.com, Twitter/Nouriel Roubini
Roubini ostro o giełdzie kryptowalut Binance. Źródło: flickr.com, Twitter/Nouriel Roubini
Nouriel Roubini, znany profesor ekonomii i dyrektor generalny Roubini Macro Associates uderzył w największą giełdę kryptowalut Binance oraz jej właściciela. Co ciekawe, chwilę przed nim na scenie przemawiał szef wspomnianej giełdy.

Binance jest największą giełdą kryptowalut. W środę kryptogiełda otrzymała pozwolenie na świadczenie usług finansowych w Abu Zabi. Na scenie z tej okazji pojawił się szef Binance Changpeng Zhao, który tłumaczył m.in. jakie korzyści będą płynąć z ogłoszonej współpracy. 

Roubini ostro o Changpeng Zhao

Podczas wydarzenia ADGM w Abu Dhabi, będącego częścią Abu Dhabi Finance Week chwilę po występie szefa Binance przemawiał znany profesor ekonomii i dyrektor generalny Roubini Macro Associates Nouriel Roubini. 

Roubini powiedział, że "nie może uwierzyć", że Binance pozwala na działalność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i nazwał Changpeng Zhao "chodzącą bombą zegarową", która "powinna zostać wyrzucona z tego kraju i nie powinna być dozwolona."

"Changpeng Zhao jest gorszy niż Samuel Bankman-Fried (dyrektor generalny pogrążonej w kryzysie giełdy kryptowalutowej FTX)" – stwierdził. 

"Ekosystem, który jest całkowicie skorumpowany"

Nouriel Roubini został przede wszystkim zaproszony do Abu Dhabi, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat "drogi naprzód dla współczesnej ery aktywów cyfrowych."

Tutaj ekonomista również nie przebierał w słowach. "To jest ekosystem, który jest całkowicie skorumpowany" – powiedział na scenie Roubini. 

"Nie atakowałem Changpeng Zhao. Mówiłem władzom Zjednoczonych Emiratów Arabskich, że nie powinnien mieć licencji na prowadzenie działalności w ZEA, gdy jego Binance jest zakazane w Wielkiej Brytanii i jest objęte dochodzeniem Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych; i że powinien zostać wyrzucony z ZEA. Kto mu dał wizę na pobyt?" – pisał później na Twitterze Nouriel Roubini. 

Przypomnijmy, że Nouriel Roubini to ceniony profesor ekonomii. Przewidział on m.in. krach nieruchomości w latach 2007-2008. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka