Prezydent po Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Mówił, czy mamy powody do niepokoju

Prezydent RP Andrzej Duda podczas briefingu prasowego po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie. fot. PAP/Paweł Supernak
Prezydent RP Andrzej Duda podczas briefingu prasowego po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie. fot. PAP/Paweł Supernak
Prezydent Andrzej Duda wystąpił na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent: Wszystko zostało wyjaśnione 

Prezydent Duda opowiedział o przebiegu spotkania i zaznaczył, że wszystkie sprawy zostały wyjaśnione.

"W trakcie posiedzenia odbyła się dyskusja, wszyscy odpowiedzialni za bezpieczeństwo zabrali głos, wszyscy ministrowie, a także przedstawiciele ugrupowań politycznych. Przedstawiono w szczegółach sytuację ws. Przewodowa. Była to dyskusja bardzo otwarta, bardzo odpowiedzialna o bezpieczeństwie Polski. Wszystkie kwestie zostały wyjaśnione, dyskusja była otwarta, szczera" - mówiła głowa państwa. 

"Jestem wdzięczny za przybycie wszystkich na to posiedzenie. Chcę też wygłosić apel. Proszę o zachowanie wstrzemięźliwości w tej sprawie. Czuwamy nad bezpieczeństwem razem, bezpieczeństwo obywateli jest naszym priorytetem" - mówił prezydent.

Prezydent: Nie ma bezpośredniego niebezpieczeństwa dla Polski

"Nie ma żadnego bezpośredniego niebezpieczeństwa dla państwa i obywateli. Nie mamy żadnych sygnałów o tym, że taki incydent mógłby się powtórzyć" - zapewnił prezydent Duda.

Prezydent dodał, że w sprawie Przewodowa będzie toczyła się jeszcze debata w Sejmie. Odniósł się także do wzmożonej aktywności polskich służb.

"Jest wzmocniona aktywność naszych służb i wzmocniona gotowość jednostek wojskowych i sił powietrznych, dotyczy to także sił amerykańskich. Czynności śledcze są prowadzone wspólnie z ekspertami ze Stanów Zjednoczonych. Gdyby ktoś niepokoił się tym, że jest tak duży ruch na naszym niebie oraz aktywność służb takich jak straż graniczna czy wojsko to uspokajam - to standardowe i zaplanowane procedury. Proszę patrzeć na to spokojnie, to się dzieje po to, aby można było normalnie żyć i działać" - uspokajał prezydent. 

"Za naszą granicą toczy się wojna, mamy z tym do czynienia od lutego. Niestety także od nas wymaga to zwiększonych działań w sferze obronności" - zakończył Andrzej Duda.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka