Robert Lewandowski tym gestem obraził sędziego? Fot. Twitter/COPE
Robert Lewandowski tym gestem obraził sędziego? Fot. Twitter/COPE

Zła wiadomość dla Lewandowskiego. Czeka go dłuższa pauza w Barcelonie

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Robert Lewandowski został zawieszony na trzy najbliższe mecze FC Barcelony w Hiszpanii - taką decyzję podjął Komitet Rozgrywek La Liga. To kara za czerwoną kartkę, którą napastnik reprezentacji Polski ujrzał w niedawnym meczu z Osasuną.

Robert Lewandowski wyleciał z boiska za dwie żółte kartki podczas ostatniej kolejki La Liga, a od pierwszej połowy Barcelona musiała radzić sobie w "10". Ostateczne udało się jej wygrać z Osasuną na wyjeździe 2:1 i objęła prowadzenie w tabeli, wyprzedzając o 2 pkt. Real Madryt w tabeli. 

Dwie polskie ofiary rakiety. Relacje świadków wybuchu w Przewodowie

Lewandowski dotknął nos 

Sędzia Gil Manzano zanotował jednak, że polski snajper pokazał obraźliwy gest - wskazał palcem na nos, co arbiter odebrał jako nieuzasadnioną krytykę. Lewandowski tłumaczył się po czerwonej kartce, że w taki sposób przekazywał trenerowi Xaviemu, że miał rację, ostrzegając go przed wykluczeniem z murawy.  

- Jeśli pytacie mnie o te gesty, to w sumie to dość śmieszna sprawa, bo w zeszłym tygodniu rozmawiałem z Xavim, moim trenerem, że jeśli taka sytuacja zdarzyłaby się w przyszłości i zobaczyłbym żółtą kartkę, to musiałbym być ostrożny, bo mógłbym wylecieć z boiska. Więc było to skierowane do Xaviego, a nie do sędziego - wyjawił kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z dziennikarzami. 

Szef NATO: Polska zareagowała dobrze i odpowiedzialnie po eksplozji rakiety

Zawieszenie za czerwoną kartkę i gest

Komitet Rozgrywek miał jednak inne zdanie. Lewandowski opuści ciężkie, najbliższe mecze klubu po powrocie z mundialu - z Espanyolem Barcelona, Atletico Madryt i Realem Betis. 

 

Znani sportowcy inwestują w roślinny biznes


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj13 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport