„To symbol polityki Balcerowicza”. O czym mówi prezes PiS?

Jarosław Kaczyński, fot. PAP/Tomasz Wiktor; Leszek Balcerowicz, fot. Ralf Lotys / CC BY 4.0 / Canva
Jarosław Kaczyński, fot. PAP/Tomasz Wiktor; Leszek Balcerowicz, fot. Ralf Lotys / CC BY 4.0 / Canva
Proces przemian, których symbolem jest Leszek Balcerowicz, był za bardzo bolesny i jednocześnie prowadził do ogromnych zniszczeń - powiedział w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Dziś żyjemy w innym systemie"

– Dzisiaj żyjemy już w innym systemie. Relacje płacy godzinowej, płacy najniższej miesięcznej, są dobrą ilustracją tej różnicy. Poziom eksploatatorski został radykalnie obniżony, a można powiedzieć, że nawet zlikwidowany. Dzisiaj to jest margines naszego życia społecznego. To jest wielki sukces tego rządu, niezależnie co na ten temat opowiadają nasi przeciwnicy – mówił Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju.

Polecamy:

Wielowieyska pisze, że Balcerowicz miał rację i że "jest symbolem" w Polsce

Rzecz o dręczeniu żywej istoty. Polemika z Łukaszem Warzechą

Kontrowersyjna Miss Krymu podpadła Rosjanom. Kara będzie dotkliwa

Lata 1989-2015 w Polsce: "System eksploatorski"

Prezes PiS podkreślił, że w Polsce między rokiem 1989 a 2015 „istniał system eksploatatorski”. – Ta metoda myślenia, ta ideologia jest nie tylko głęboko antyhumanitarna, antyludzka, jest całkowicie sprzeczna z tym co, w życie wniosło chrześcijaństwo, ale w gruncie rzeczy jest ogromnie nieefektywna z punktu widzenia narodu – mówił Kaczyński.

Dodał on, że doprowadziło to do zniszczeń w gospodarce, których można było uniknąć.

– Pewną cenę za zmianę systemu musieliśmy zapłacić. Tamten system był zupełnie chory, zupełnie nieefektywny. Nie było tam żadnych wskaźników ekonomicznych z prawdziwego zdarzenia. Trzeba było to wszystko stworzyć i to musiał być proces w jakiejś mierze bolesny, ale on był za bardzo bolesny i jednocześnie prowadził do ogromnych zniszczeń – zaznaczył prezes PiS.

"To symbol polityki Balcerowicza"

Kaczyński dodał, że symbolem zmian w naszym kraju były upadające zakłady na polskim Śląsku i funkcjonujące nadal po czeskiej stronie granicy.

– To symbol polityki Balcerowicza i tych, którzy byli jego następcami – mówił Kaczyński i dodał: „Bardzo duże siły na zewnątrz są niezainteresowane naszym rozwojem, ponieważ nie dajemy się eksploatować i z jeszcze jednego powodu bo, w Europie wzrasta państwo, które ma przesłanki żeby się naprawdę liczyć”.

KW

Czytaj dalej:

Monstrum pod Warszawą. Jedzie dalej na wschód Polski

Jarosław Kaczyński: To my jesteśmy obozem solidarnościowym

To się Moskwie nie spodoba. Przy rosyjskiej ambasadzie - Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji

„Uwaga, nadlatuje rakieta”. Trwają prace nad alarmem antyrakietowym dla ludności

Prezes PiS w Katowicach bez ogródek: „Precz z Kaczorem dyktatorem”

Lubię to! Skomentuj95 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka