To się Moskwie nie spodoba. Przy rosyjskiej ambasadzie - Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji przy rosyjskiej ambasadzie przy ambasadzie Rosji w Warszawie. Fot. Twitter / ZDM Warszawa
Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji przy rosyjskiej ambasadzie przy ambasadzie Rosji w Warszawie. Fot. Twitter / ZDM Warszawa
W Warszawie powstała nowa aleja. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Belwederskiej od Bagateli do skrzyżowania ze Spacerową stał się Aleją Ofiar Rosyjskiej Agresji. Nieopodal znajduje się rosyjska ambasada w stolicy Polski.

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji przy rosyjskiej ambasadzie

Na przemianowanym właśnie odcinku alei znajdują się ambasada Rosji i jej dawny ośrodek kulturalny, który postawiono jeszcze w czasach sowieckich.

Polecamy:

„Uwaga, nadlatuje rakieta”. Trwają prace nad alarmem antyrakietowym dla ludności

Prezes PiS w Katowicach bez ogródek: „Precz z Kaczorem dyktatorem”

Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji to zrealizowana inicjatywa radnych m.st. Warszawy, którzy podejmując w październiku stosowną uchwałę, zdecydowali się upamiętnić ofiary rosyjskiego napadu na Ukrainę - podkreśla stołeczny Zarząd Dróg Miejskich.


Wniosek radnego PiS

W lipcu 2022 roku wniosek w tej sprawie złożył radny PiS Filip Frąckowiak. W uzasadnieniu podkreślał, że „trzeba zrobić wszystko, co możliwe, aby rażące lekceważenie zasad współżycia międzynarodowego ze strony Rosji nie było kontynuowane”.

„Jednym z takich działań jest nadanie nazwy Aleja Ofiar Rosyjskiej Agresji drodze w pobliżu ambasady Federacji Rosyjskiej” - zaznaczył.

Kreml czuły na symbole

Choć zmiana nazwy odcinka drogi nieopodal rosyjskiej ambasady w Warszawie może wydawać się rzeczą drobną, rosjoznawcy często podkreślają, że Kreml jest szczególnie wyczulony na politykę historyczną i wszelkie symbole związane z triumfami rosyjskiego i sowieckiego imperializmu.

KW 

Czytaj dalej:

Pogrzeb w Przewodowie. Przejmujące pożegnanie pierwszej z ofiar wybuchu rakiety

PO likwidowała jednostki wojskowe. PiS przywraca jedną z placówek

Dostał kopniaka na wizji. Tak w TVN24 pożegnano Marcina Mellera

Wielowieyska pisze, że Balcerowicz miał rację i że "jest symbolem" w Polsce

Problemy z niemiecką bronią na Ukrainie. Sprzęt się sypie, nie ma części zamiennych

Lubię to! Skomentuj87 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka