Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (C) w drodze na posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Fot. PAP/Piotr Nowak
Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin (C) w drodze na posiedzenie komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Fot. PAP/Piotr Nowak

Gorąco w PiS. Na Nowogrodzkiej zebrał się komitet polityczny

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Omawiane będą też bieżące sprawy, w tym kwestie regionalne dotyczące Sejmiku województwa śląskiego, a także uzyskanie władzy na warszawskiej Pradze-Północ - mówi polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zebrał się komitet polityczny PiS

W czwartek w południe w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zebrał się komitet polityczny, który ma m.in. wybrać nowego rzecznika partii. Według nieoficjalnych informacji największe szanse na to stanowisko ma były rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Polecamy:

Wybór nowego rzecznika PiS jest konieczny po tym, jak w ubiegłym tygodniu Radosław Fogiel poinformował, że w związku z tym, iż został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuje z funkcji rzecznika partii.

Będzie nowy rzecznik PiS

Według informacji PAP największe szanse, by go zastąpić na tym stanowisku ma Rafał Bochenek, który w przeszłości były rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, a obecnie jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

– Omawiane będą też bieżące sprawy, w tym kwestie regionalne dotyczące Sejmiku województwa śląskiego, a także uzyskanie władzy na warszawskiej Pradze-Północ – mówi PAP polityk PiS.

PiS straciło większość w Sejmiku woj. śląskiego

W poniedziałek PiS straciło większość w Sejmiku woj. śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu "Tak! Dla Polski" głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa.

Z kolei podczas wtorkowej sesji rady dzielnicy Praga-Północ w Warszawie radni wybrali nowy zarząd dzielnicy oraz przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Nowym burmistrzem został działacz PiS z Bielan Jacek Jeżewski. Wcześniej, po rezygnacji burmistrz Pragi-Północ Ilony Soi-Kozłowskiej (PO) oraz odwołaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącej rady dzielnicy z KO, na Pradze-Północ powstała koalicja PiS oraz miejskiego ruchu Kocham Pragę, która ma większość w radzie.

Wśród tematów Komitetu Politycznego będzie także sytuacja związana z negocjacjami z Komisją Europejską ws. Krajowego Planu Odbudowy.

KW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj38 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka