TVP zrobi serial o słynnej polskiej aktorce. Film na jej temat był hitem

Powstanie serial o Ani Przybylskiej. Źródło: Wycinek z filmu "Bilet na Księżyc"
Powstanie serial o Ani Przybylskiej. Źródło: Wycinek z filmu "Bilet na Księżyc"
Jakiś czas temu na antenie Telewizji Polskiej pojawił się film o aktorce Annie Przybylskiej. Jak dowiedziały się wirtualnemedia.pl, teraz TVP przygotowuje serial na podstawie dokumentu. Premiera serialu planowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Anna Przybylska to polska aktorka znana m.in. z serialu "Złotopolscy". Kobieta zmarła w 2014 pozostawiając partnera życiowego oraz trójkę dzieci. Przybylska chorowała na raka i w chwili śmierci miała 36 lat. 

Serial na podstawie filmu "Ania". Jest w fazie montażu 

Portal wirtualnemedia.pl ustalił, że TVP przygotuje 4-odcinkowy serial dokumentalny, oparty na kanwie filmu. Wykorzystane zostaną do niego min. nie użyte w kinowej produkcji rozmowy ze współpracownikami, rodziną i przyjaciółmi Anny Przybylskiej. Wśród wymienianych osób jest m.in. Jan Englert, Anna Dereszowska, Piotr Szwedes, Cezary Pazura, Michał Żebrowski czy Paweł Wawrzecki. 

Okazuje się, że serial jest aktualnie w fazie montażu. Odcinki mają liczyć do czterdziestu minut, a premiera szykowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Serial będzie można obejrzeć w TVP1. 

Film "Ania" nie tylko w Polsce 

Przypomnijmy, że 7 października w kinach pojawił się pełnometrażowy film dokumentalny pt. "Ania", który prezentował wywiady oraz niepublikowane wcześniej materiały z prywatnych archiwów Anny Przybylskiej. Dokument przygotował zespół twórców, którzy odpowiadają także za produkcje o Krzysztofie Krawczyku i Maryli Rodowicz, pokazywane w TVP.

Film doczekał się również zagranicznej premiery. W ubiegłym miesiącu odbyła się ona w Brukseli dokładnie tydzień po premierze krajowej. Pierwsze pokazy odbyły się w krajach Beneluksu i w Norwegii. Na przełomie października i listopada, do grona krajów, w których będzie można obejrzeć "Anię” dołączyły: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Irlandia, Szwecja, Włochy, Grecja, Hiszpania, Francja, Austria, Szwajcaria oraz Islandia.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura