Mecz Kamerun - Serbia. Źródło: EPA/Tolga Bozoglu

Spektakl na stadionie w Doha. Serbowie nie mogą uwierzyć w wynik

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Świadkami ciekawego spotkania byli kibice zgromadzeni na stadionie Al Janoub w Doha. Kamerun w meczu grupy "G" zremisował z Serbią 3:3. Były to pierwsze punkty dla obu drużyn na tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

Kamerun rozpoczął strzelanie. Końcówka dla Serbii

Mecz rozpoczął się spokojnie. Obie reprezentacje uważały, aby nie popełnić błędu. Od 11. minuty to Serbowie przejęli inicjatywę. Wspaniałej sytuacji dla "Orłów" nie wykorzystał jednak Alexander Mitrovic, który wpadł w pole karne, ograł obrońcę i uderzył na bramkę, ale trafił w słupek.

Niewykorzystane przez Serbów sytuacje zemściły się w 29. minucie. Kamerun wywalczył rzut rożny. Przedłużone dośrodkowanie strzałem do pustej bramki z kilku metrów zakończył Jean-Charles Castelletto.

Serbowie po bramce jednak nadal grali swoje i tym razem wykorzystali swoje sytuacje. W 46. minucie do bramki po dobrej wrzutce ze stałego fragmentu gry trafił ze strzału głową Strahnija Pavlovic, a już dwie minuty później prowadzenie Serbom zapewnił uderzeniem zza pola karnego Sergej Milinkovic-Savic.

Fenomenalny powrót Kamerunu

Serbowie po przerwie weszli podbudowani końcówką pierwszej połowy i od razu przeszli do ataku. Starania "Orłów" szybko przyniosły zamierzone oczekiwania, a bramkę po "rozmontowaniu" obrony Kamerunu strzelił napastnik Fulhamu Alexander Mitrovic.

Po tej akcji nastąpiło przełamanie, Kamerun wrócił do gry. Po prostopadłym podaniu, Aboubakar wpadł w pole karne, położył Serba i przelobował Vanję Milinkovicia-Savicia.

Trzy minuty później po raz kolejny świetnie pokazał się Aboubakar, który ruszył z kontrą przebiegł kilkadziesiąt metrów i dograł do Chupo-Motinga, a ten wpakował piłkę do siatki.

Kamerun - Serbia - wynik i składy

Grupa G: Kamerun - Serbia 3:3 (1:2).

Bramki: 1:0 Jean-Charles Castelletto (29), 1:1 Strahinja Pavlovic (45+1-głową), 1:2 Sergej Milinkovic-Savic (45+3), 1:3 Aleksandar Mitrovic (53), 2:3 Vincent Aboubakar (64), 3:3 Eric Maxim Choupo-Moting (66).

Żółta kartka - Kamerun: Nicolas Nkoulou, Christian Bassogog. Serbia: Luka Jovic (rezerwowy), Nikola Milenkovic.

Sędzia: Mohammed Abdulla (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Widzów: 39 789.

Kamerun: Devis Epassy - Collins Fai, Jean-Charles Castelletto, Nicolas Nkoulou, Nouhou Tolo - Andre-Frank Zambo Anguissa (81. Samuel Gouet), Pierre Kunde (67. Gael Ondoua), Martin Hongla (55. Vincent Aboubakar) - Bryan Mbeumo (81. Georges-Kevin Nkoudou), Eric Maxim Choupo-Moting, Karl Toko Ekambi (67. Christian Bassogog).

Serbia: Vanja Milinkovic-Savic - Nikola Milenkovic, Milos Veljkovic (78. Srdjan Babic), Strahinja Pavlovic (56. Stefan Mitrovic) - Andrija Zivkovic (78. Nemanja Radonjic), Sergej Milinkovic-Savic (78. Marko Grujic), Sasa Lukic, Nemanja Maksimovic, Dusan Tadic, Filip Kostic (90+2. Filip Duricic) - Aleksandar Mitrovic.