Mecz Hiszpania - Niemcy zakończył się remisem. Fot. PAP/EPA/Ronald Wittek

Niemcom groziło upokorzenie na mundialu. Uratowała ich jedna sytuacja

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Niemcy byli o krok od porażki w kolejnym meczu na mundialu w Katarze. Przed upokorzeniem w meczu z Hiszpanią uratował ich gol strzelony przez Niclasa Fuellkruga pod koniec drugiej połowy meczu.

Niemcy zremisowali z Hiszpanią

Od 62 minuty Hiszpania prowadziła w meczu z Niemcami. Gola dla drużyny Luisa Enrique strzelił Alvaro Morata.

Polecamy:

Niemcy nie pozwolili sobie jednak na zwątpienie. Atakowali przeciwnika, aż w 83 minucie Niclas Fuellkrug zdobył wyrównującą bramkę.

Teoretycznie w niedzielę Niemcy, którzy swój pierwszy mecz przegrali z Japonią 1:2, mogli stracić już szansę na awans do 1/8 finału. Kilka godzin wcześniej pomocną dłoń wyciągnęli jednak do nich Kostarykańczycy. Dzięki temu, że wygrali z Japonią 1:0 dla Niemców stawką meczu z Hiszpanią nie było już pozostanie w mundialu.

Spotkanie lepiej zaczęła ekipa z Półwyspu Iberyjskiego już w szóstej minucie w poprzeczkę trafił Dani Olmo.

Niemcy mieli problem ze stworzeniem groźnej okazji, ale tuż przed przerwą po rzucie wolnym udało im się umieścić piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, bo jego strzelec Antonio Rudiger był na pozycji spalonej.

W drugiej połowie pierwsi szansę na bramkę mieli Niemcy. W 56. minucie strzał Joshuy Kimmicha obronił jednak Unai Simon, który chwilę wcześniej złym wyprowadzeniem piłki sprowadził na siebie kłopoty.

Po dwóch kolejkach w grupie E prowadzi Hiszpania z czterema punktami, przed Japonią (3 pkt), Kostaryką (3 pkt) i Niemcami (1 pkt). W czwartek Hiszpania zagra z Japonią, a Niemcy z Kostaryką.

"Chcieliśmy dać przykład wartości, którymi się kierujemy"

Tuż przed meczem z japońską drużyną reprezentacja prowadzona przez Hansi Flicka wykonała niecodzienny gest. Piłkarze "Die Mannschaft" podczas prezentacji zakryli sobie rękoma usta. Niemiecki związek na Twitterze wyjaśnił, że to odpowiedź na zakaz władz FIFA noszenia przez kapitanów zespołów tęczowych opasek, popierających akcję "One Love", i groźbę sankcji. Co ciekawe, na meczu obecny był prezydent FIFA Gianni Infantino.

"Swoją opaską kapitańską chcieliśmy dać przykład wartości, którymi kierujemy się w drużynie narodowej: różnorodności i wzajemnego szacunku. Bądźcie głośni razem z innymi narodami. Nie chodzi tu o przesłanie polityczne: prawa człowieka nie podlegają negocjacjom" – tłumaczy niemiecki związek.