Terlecki mówi, co by było, gdyby PiS straciło władzę

Ryszard Terlecki jest optymistą, jeśli chodzi o sondaże. Fot. PAP
Ryszard Terlecki jest optymistą, jeśli chodzi o sondaże. Fot. PAP
Realne poparcie dla PiS to 35–36 proc., i tak będzie do wiosny. Możemy nawet jeszcze trochę spaść, bo styczeń i luty to zawsze najtrudniejsze miesiące, ale zakładam, że wiosną odżyjemy - mówi wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki w wywiadzie dla "Sieci".

Terlecki: Aby do wiosny, wiosną odżyjemy

Portal wPolityce.pl zamieścił w weekend fragment wywiadu z Ryszardem Terleckim, którego całość ma się ukazać w poniedziałek w tygodniku "Sieci".

Szef klubu PiS pytany o realne poparcie dla PiS, wyraził przekonanie, że to 35–36 proc., i że tak będzie do wiosny. - Możemy nawet jeszcze trochę spaść, bo styczeń i luty to zawsze najtrudniejsze miesiące. Zakładam, że wiosną odżyjemy. Inflacja przestanie rosnąć (…). Skończą się te zimowe strachy związane z ciepłem, węglem, wojna albo zastygnie, albo zacznie się rozstrzygać i my (…) pójdziemy do góry i utrzymamy się wysoko aż do wyborów - ocenia Terlecki.

"Gdyby PiS straciło władzę, to odzyska ją stosunkowo szybko"

Polityk wskazuje także, co mogłoby wydarzyć się, gdy to PiS będzie musiał przejść do opozycji. - Tusk zapewne będzie próbował spełnić zapowiedzi o zemście, ale moim zdaniem to jednak bajki. Pewnych granic nie będą mogli przekroczyć, bo my będziemy potrafili nagłośnić każde złamanie prawa, konstytucji, każde nadużycie. Także w Europie. A czy tracąc władzę, przejdziemy do opozycji "na zawsze"? Moje doświadczenie wskazuje, że wyborcze rozstrzygnięcia nigdy nie mają charakteru ostatecznego. Historia się nie kończy. Gdyby PiS straciło władzę, to odzyska ją stosunkowo szybko. Ale sądzę, że władzy jednak nie straci - powiedział szef klubu PiS.

Szef klubu PiS o wspólnych rządach z Lewicą

Szef klubu PiS pytany o komentarz do wydarzeń na Śląsku, czyli zmiany barw politycznych przez marszałka sejmiku Jakuba Chełstowskiego oraz trójki radnych, powiedział, odpowiedział: - Oni mieli interes w tym, by z nim być, on miał interes, by odejść (…). Są tacy, którzy podejrzewają, że przegramy wybory, i próbują się ustawiać pod nową sytuację (…). Dla nas to ostrzeżenie. Trzeba uważnie przyglądać się ludziom, którzy odpowiadają za sejmiki (…).

Został też zapytany, czy wspólne rządy PiS i Lewicy są w ogóle wyobrażalne. - Mamy poprawne stosunki towarzyskie ze starą lewicą, taką postkomunistyczną. To są ludzie racjonalni, podoba im się nasz program społeczny, nie lubią też dziwactw tej nowej lewicy. Ale jest tam także skrzydło Biedronia, z którym nam nie po drodze - odparł Terlecki.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka