Stało się. PiS ma nowego rzecznika, na wstępie podziękował Kaczyńskiemu

Rafał Bochenek to nowa twarz PiS. Fot. PAP/Paweł Supernak
Rafał Bochenek to nowa twarz PiS. Fot. PAP/Paweł Supernak
Rafał Bochenek, krakowski polityk PiS, były rzecznik gabinetu premier Beaty Szydło, został rzecznikiem partii rządzącej. Zastąpi na tej funkcji Radosława Fogla, który z kolei objął przewodnictwo sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Pierwsza deklaracja nowego rzecznika PiS

- Będę robił co mógł, żeby ta komunikacja - śladem mojego poprzednika - przebiegała jak najbardziej sprawnie - zapewnił nowy rzecznik PiS, Rafał Bochenek. Podziękował też swojej partii i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu za zaufanie. 

- Gratulacje dla Rafała Bochenka, nowego rzecznika Prawa i Sprawiedliwości! Z Rafałem wspaniale współpracowało nam się, gdy był rzecznikiem mojego rządu i nie wątpię, że równie dobrze poradzi sobie z nowym zadaniem - pogratulowała Bochenkowi europoseł Beata Szydło w mediach społecznościowych. 


Czytaj też: PiS będzie miało nowego rzecznika. Fogiel z nową funkcją

Posiedzenie komitetu politycznego PiS 

O zmianie na stanowisku informował w ubiegły piątek Radosław Fogiel, który przyznał, że "przekazanie pałeczki" odbędzie się stopniowo. Były rzecznik PiS nie mógł dzielić tego zadania z funkcją szefa sejmowej komisji.

Dziś też zebrał się komitet polityczny PiS - podjęto dyscyplinarne decyzje "w sprawach zgłaszanych przez regiony". 

Z pewnością politycy na Nowogrodzkiej dyskutowali o sytuacji na Śląsku, gdzie nieoczekiwanie doszło do przejęcia wpływów w sejmiku województwa śląskiego przez Koalicję Obywatelską. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu "Tak! Dla Polski" głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa.

Nie przegap: Gorąco w PiS. Na Nowogrodzkiej zebrał się komitet polityczny

GW

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka