Zagraniczna ekspansja sieci Orlen. "Stacje obecne już w sześciu krajach w Europie"

Zagraniczna ekspansja sieci Orlen. Źródło: Twitter/Daniel Obajtek
Zagraniczna ekspansja sieci Orlen. Źródło: Twitter/Daniel Obajtek
W czwartek PKN Orlen poinformował, że grupa przejęła i rozpoczyna rebranding 79 stacji paliw na Węgrzech, funkcjonujących obecnie pod marką Lukoil. "Ponadto koncern nabędzie do połowy 2024 r. 103 kolejne stacje paliw zlokalizowane na Słowacji i Węgrzech" – dodane w komunikacie.

Orlen przejmuje stacje na Węgrzech i rozszerza sieć na Słowacji 

Jak zaznaczono w informacji prasowej spółki, „wejście Grupy Orlen na rynek węgierski oraz pozyskanie kolejnych stacji na Słowacji to efekt fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos”.

"PKN Orlen informuje, że 1 grudnia 2022 r. spółka Orlen Unipetrol zawarła z MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company umowy, w wyniku których Orlen Unipetrol nabędzie 100 proc. udziałów w spółce Normbenz Magyarorsag Kft z siedzibą w Budapeszcie" - podał koncern. Jak dodano, "w wyniku zawarcia umów Orlen Unipetrol stanie się właścicielem 79 stacji paliw zlokalizowanych na Węgrzech".

Ponadto, jak ogłosił PKN Orlen, "na podstawie umów odpowiednie spółki z Grupy Orlen Unipetrol nabędą 103 kolejne stacje paliw zlokalizowane na Słowacji i Węgrzech, z czego przejęcie i rebranding 64 stacji na Węgrzech będzie sukcesywnie realizowane do połowy 2024 r., a 39 stacji na Słowacji do połowy 2023 r.".

W informacji prasowej koncern uściślił, że "Grupa Orlen przejęła i rozpoczyna rebranding 79 stacji paliw na Węgrzech, funkcjonujących obecnie pod marką Lukoil", a ponadto "nabędzie do połowy 2024 r. 103 kolejne stacje paliw zlokalizowane na Słowacji i Węgrzech".

"Dzięki ekspansji zagranicznej sieci Orlen polska marka będzie obecna już w sześciu krajach w Europie. Rozpoczynamy rebranding pierwszych stacji na Węgrzech, a wkrótce kolejnych na Słowacji. Zgodnie ze strategią Orlen 2030 udział stacji zagranicznych w sieci wzrośnie do 45 proc." - napisał w czwartek na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Ponad 230 stacji Orlenu na Węgrzech i Słowacji 

W wypowiedzi przytaczanej w informacji prasowej prezes koncernu zwrócił uwagę, że zgodnie z zapowiedziami Grupa Orlen wzmacnia swoją obecność na Słowacji, stając się jednym z czterech największych operatorów na tym rynku, a także rozszerza sieć sprzedaży detalicznej o nowy rynek - Węgry - na którym jest już obecna w obszarze hurtowym.

"W efekcie realizowanej skutecznie ekspansji sieci sprzedaży, zapewniamy bezpieczeństwo dostaw paliw i źródeł energii nie tylko w Polsce, ale też w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasze zaangażowanie i dobre rozpoznanie rynku pozwoli zaoferować nowym klientom w Europie najwyższej jakości produkty i usługi, zgodne z ich oczekiwaniami" - podkreślił Obajtek. Jak zapowiedział, ze stacji pod marką Orlen klienci na Węgrzech będą mogli korzystać już od początku grudnia.

PKN Orlen podał w czwartek, że na przejmowanych 79 stacjach paliw na Węgrzech "w ciągu kilku dni logo Lukoil zostanie zastąpione marką Orlen". "W kolejnym etapie stacje będą dostosowywane do standardów sieci Orlen" - zaznaczył koncern.

Przypomniano, że "Grupa Orlen w ramach umowy z Grupą MOL docelowo przejmie 143 stacje na Węgrzech i 39 stacji na Słowacji". "Przejęcie i rebranding pozostałych 64 stacji na Węgrzech będzie sukcesywnie realizowany do połowy 2024 r." - zapowiedział PKN Orlen. Dodano, że "równolegle będzie toczył się rebranding 39 stacji na Słowacji, który zakończy się w połowie 2023 r.".

"Po finalizacji transakcji koncern będzie posiadał łącznie na Węgrzech i Słowacji ponad 230 stacji" - podsumował koncern.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka