Jest umowa z węgierskim MOL. Orlen spełnia kolejny warunek Komisji Europejskiej

PKN Orlen zawarł umowę z węgierskim MOL. (fot. Flickr)
PKN Orlen zawarł umowę z węgierskim MOL. (fot. Flickr)
W środę PKN Orlen poinformował w komunikacie o zawarciu z MOL umowy sprzedaży stacji paliw za 610 mln dolarów. Jest to jeden z elementów wdrożenia środków zaradczych w obszarze rynku sprzedaży detalicznej paliw, określonych w decyzji KE, z związku z przejęciem Grupy Lotos. Wcześniej w środę koncern poinformował o podpisaniu umowy dotyczącej finalizacji środków zaradczych z Saudi Aramco.

Umowa z MOL

— W celu wdrożenia środków zaradczych w obszarze rynku sprzedaży detalicznej paliw, określonych w decyzji Komisji Europejskiej z dnia 14 lipca 2020 roku wyrażającej warunkową zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez spółkę kontroli nad Grupą Lotos (...) w dniu 30 listopada 2022 roku Spółka podpisała z MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company (...)przyrzeczoną umowę sprzedaży na rzecz MOL 100 proc. udziałów w Lotos Paliwa, za cenę, na którą składa się element stały w kwocie ok. 610 mln dolarów — podano w środowym komunikacie.

Jak dodano w komunikacie, element zmienny, zależny od wysokości długu netto oraz kapitału obrotowego Lotos Paliwa w dniu w którym podpisano umowę przyrzeczoną.

Podpisano też umowę sprzedaży na rzecz MOL paliw, obowiązującą w okresie do 8 lat od dnia jej wejścia w życie i umowę licencyjną określającą warunki korzystania przez Lotos Paliwa ze znaków towarowych wykorzystywanych na stacjach Lotos dla potrzeb przeprowadzenia ich rebrandingu.

Orlen zawarł też umowę z Saudi Aramco

Wcześniej w środę PKN Orlen poinformował także o podpisaniu umowy z Saudi Aramco Overseas Company dotyczącej finalizacji środków zaradczych, wynikających z warunkowej decyzji KE w sprawie fuzji koncernu z Grupą Lotos.

— W celu wdrożenia środków zaradczych w obszarze rynku produkcji paliw oraz rynku hurtowej sprzedaży paliw określonych w decyzji Komisji Europejskiej z dnia 14 lipca 2020 roku wyrażającej warunkową zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Spółkę kontroli nad Grupą Lotos (...) w dniu 30 listopada 2022 roku spółka podpisała z Aramco Overseas Company B.V. (...) przyrzeczoną umowę sprzedaży na rzecz Aramco 100 proc. udziałów w Lotos SPV 1 Sp. z o.o. — poinformował PKN Orlen w środowym komunikacie.

Do umowy odniósł się również prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka