Sanna Marin z Finlandii (L) i Jacinda Ardern z Nowej Zelandii (P). Fot. Twitter/LyndaGilby1
Sanna Marin z Finlandii (L) i Jacinda Ardern z Nowej Zelandii (P). Fot. Twitter/LyndaGilby1

Sanna Marin znów obiektem plotek. Pytanie dziennikarza wywołało burzę

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
To pytanie zbulwersowało media i opinię publiczną w Finlandii i Nowej Zelandii. Dziennikarz zapytał liderki tych dwóch państw, czy spotkały się, ponieważ są „podobne wiekowo”.

Spotkanie miało charakter oficjalny. Premier Finlandii Sanna Marin udała się z dyplomatyczną wizytą do Nowej Zelandii.

Polecamy:

Sanna Marin i Jacinda Ardern odpowiadają

Na konferencji prasowej w Auckland dziennikarz z nowozelandzkiej sieci radiowej Newstalk ZB zapytał, czy Sanna Marin z Finlandii i Jacinda Ardern z Nowej Zelandii spotkały się dlatego, że są młodymi kobietami i w związku z tym mają wiele ze sobą wspólnego.

Obie odpowiedziały, że nie chodzi o ich wiek, ani o to, że są kobietami, ale dlatego, że reprezentują swoje państwa jako premierki.


Ardern o Obamie i Keyu

Dodatkowo Ardern odpowiedziała pytaniem na pytanie: czy przywódców-mężczyzn postawionoby przed takim samym zagadnieniem? – Czy ktokolwiek kiedykolwiek zapytał Baracka Obamę i Johna Keya, czy poznali się, ponieważ są mężczyznami w podobnym wieku? – dopytywała.

Przypomnijmy, że były prezydent USA Barack Obama urodził się 4 sierpnia 1961 roku, a były premier Nowej Zelandii John Key przyszedł na świat 9 sierpnia 1961 roku.

Głośno o Sannie Marin

O Sannie Marin zrobiło się głośno, gdy w sierpniu tego roku media w Finlandii zainteresowały się jej życiem prywatnym i nocnymi tańcami w klubach i na domówce. Premier poddała się wówczas testowi na obecność narkotyków. Wyniki wykazały, że niczego nie brała. Choć w debacie publicznej pojawiły się wówczas głosy, że cała sprawa zaszkodzi Marin wizerunkowo, tak się najprawdopodobniej nie stało. Historia była głośna nie tylko w Finlandii, ale w wielu krajach na całym świecie. Odniósł się do niej również premier Polski Mateusz Morawiecki

Sanna Marin niedawno przyznała, że to Polska i kraje bałtyckie miały rację, ostrzegając świat i Europę przed Rosją.

KW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj10 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka