Europoseł Witold Waszczykowski w siedzibie PE Strazburgu. fot. PAP/Albert Zawadą
Europoseł Witold Waszczykowski w siedzibie PE Strazburgu. fot. PAP/Albert Zawadą

Smutne informacje o Witoldzie Waszczykowskim. Były szef MSZ jest w coraz gorszym stanie

Redakcja Redakcja Zdrowie Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Witold Waszczykowski od ponad roku zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jak przyznał ma trudności z mówieniem i przestał swobodnie chodzić. Jak stwierdził, "lepiej nie będzie".

Witold Waszczykowski jest ciężko chory. Na czym polega polineuropatia?

Witold Waszczykowski choruje na polineuropatię. To zespół uszkodzenia nerwów obwodowych, które są odpowiedzialne za przekazywanie informacji między ludzkim centralnym układem nerwowym a danymi częściami ciała. Choroba nie dotyczy tylko starszych osób, może wystąpić w każdym wieku.Do najczęstszych objawów należą drętwienie, mrowienie i ból kończyn, ale też kłucie, pieczenie i zaburzenia percepcji bólu.

Witold Waszczykowski nie może chodzić

W rozmowie z "Faktem" polityk przyznał, że ma trudności z mówieniem i nie może normalnie chodzić, porusza się na wózku inwalidzkim ze względu na niedowład kończyn.

- Nie przyjmuję żadnych leków, bo nie ma leków na tę chorobę. Próbuję znaleźć innych lekarzy, aby potwierdzili tę diagnozę lub jej zaprzeczyli. Poszukuję możliwości - mówił w ubiegłym roku.

Były szef MSZ nie ma złudzeń i wyznał że lepiej nie będzie, jednak nie zamierza się poddać.

Dotychczas lekarze nie znaleźli efektywnej metody leczenia polineuropatii. Jak wyjaśniał były szef MSZ, diagnozy nie wskazują przyczyn tej choroby, nie przewiduje się leczenia.

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości