Kolejne zatrzymanie w śledztwie dot. PZPN. Jedna z najbardziej wpływowych osób w piłce

CBA zatrzymało Andrzeja P. (zdjęcie ilustracyjne). fot. CBA
CBA zatrzymało Andrzeja P. (zdjęcie ilustracyjne). fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w śledztwie dotyczącym wyrządzenia szkody 1 mln zł Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej. Zatrzymany to Andrzej P., prezes spółki SportFive Poland.

CBA zatrzymało Andrzeja P. w śledztwie dotyczącym PZPN

Zespół prasowy CBA potwierdził w piątek, że zatrzymany to Andrzej P., prezes spółki SportFive, która robi interesy z PZPN. 

"Z uwagi na to, że czynności są w toku to wszystkie informacje, które możemy przekazać" - zaznaczył zespół w rozmowie z PAP.

To kolejna osoba zatrzymana do śledztwa prowadzonego pod nadzorem zachodniopomorskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie - zaznaczył zespół.

Andrzej P. to jedna z najbardziej wpływowych osób w środowisku

Andrzej P. jest uznawany za jedną z najważniejszych postaci w środowisku piłkarskim. Miał m.in. prawa do emisji meczów piłkarskiej reprezentacji oraz do kontraktów marketingowych. 

Jak poinformował Piotr Nisztor, CBA dokonało zatrzymania w piątek na lotnisku Chopina. Andrzej P. wracał z mundialu w Katarze. Prezes spółki SportFive Poland ma niebawem usłyszeć zarzuty.


Wcześniej w śledztwie dotyczącym wyrządzenia PZPN szkody 1 mln zł Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby b. sekretarza generalnego Macieja S. i obecnego członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakuba T. jego żonę Iwonę T. oraz Gabrielę M. - byłą prezes spółki OSTTAIR.

To jeden z wątków wynikających ze śledztwa w sprawie tzw. afery melioracyjnej. 

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo